Gdy w maju zeszłego roku organizowaliśmy w warszawskich Złotych Tarasach akcję pod hasłem: „Piersi do przodu”, nie przypuszczaliśmy nawet, że zgromadzi ona tyle wspaniałych kobiet. Obiecaliśmy sobie wówczas, że akcja będzie miała dalszy ciąg. I słowa dotrzymujemy. Planowanie tegorocznego Dnia Dobierania zaczęliśmy od redakcyjnej burzy mózgów: jak Polki postrzegają swoje ciała? Jaką bieliznę lubią najbardziej? Czy kupowanie biustonoszy sprawia im kłopot? Okazało się, że bez sondy ani rusz. Przeprowadziły ją w naszym imieniu ambasadorki akcji, Dorota Wellman i Marzena Rogalska, w Centrum Handlowym Złote Tarasy, które zamieniło się na jeden dzień w „claudiowe biuro śledcze”. Czy wyniki przeprowadzonych rozmów nas zaskoczyły? I tak, i nie. Zadziwiło nas, że temat piersi jest dla nas, Polek, ciągle tabu. No i to, że prawie żadnej z nas nikt nigdy nie nauczył prawidłowego dobierania biustonosza! Niespodzianką z pewnością nie było to, iż wszystkie mamy kompleksy. Panie szczerze przyznawały, że nie akceptują swojego ciała, a dobór bielizny sprawia im kłopoty. Na szczególne trudności narzekały kobiety z dużymi piersiami. – Czasem mam wrażenie, że gram w „Dniu świstaka” – żaliła się jedna z nich. – Idę do sklepu z nadzieją, że znajdę chociaż jeden ładny stanik w rozmiarze 80D. I cóż? Modeli, które na mnie pasują, nie chciałaby nosić nawet moja prababcia. Mimo to nie załamuję się i gdy następnym razem wybieram się do sklepu, znów się łudzę, że może teraz… I znowu rozczarowanie. Wiem, to idiotyczne, ale czasami dopada mnie poczucie winy, że mam tak duży biust. A przecież to sprzedawcy powinny się wstydzić, że nie mają mi nic ładnego do zaoferowania. – Pewnie, że wolałabym mieć mniejsze piersi – zwierzała się inna pani – bardziej jędrne. Ale cóż, są takie, jakie są, więc chciałabym chociaż nauczyć się nosić je z wdziękiem. Słyszałam, że są teraz takie nowe, całkiem bezszwowe push-upy – mówiła rozmarzona. Chętnie kupiłabym taki, którego zupełnie nie widać pod ubraniem. Mogłabym wtedy sama przed sobą udawać, że mam jędrne piersi… Jeśli choć jedna z zamieszczonych tu wypowiedzi jest ci bliska, nie może cię zabraknąć na Wielkim Dniu Dobierania Biustonoszy (szczegóły na następnej stronie). Wszystkie panie bardzo serdecznie zapraszamy!

WIELKA AKCJA

Zainteresowanie ubiegłoroczną akcją pod hasłem: PIERSI DO PRZODU przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też w tym roku postanowiliśmy ponownie zorganizować WIELKI DZIEŃ DOBIERANIA BIUSTONOSZY. Będziemy na Was czekać w sobotę, 9 maja w godz. 10.00–20.00, na I piętrze CH Złote Tarasy, przy ul. Złotej 59 w Warszawie (obok Dworca Centralnego). Imprezę tradycyjnie już poprowadzą ambasadorki akcji Dorota Wellman i Marzena Rogalska. Będą rozmawiać z zaproszonymi gwiazdami i zachęcać wszystkie panie do wzięcia udziału w Wielkim Dobieraniu. Do dyspozycji czytelniczek będzie 10 eleganckich, kameralnych przymierzalni, w których z pomocą specjalistów firmy Chantelle można będzie dopasować idealny dla siebie biustonosz. Z kolei najlepsi specjaliści z redakcji „Claudii” doradzą, jak dbać o piersi: ich zdrowie i urodę. Będą nawet fachowcy, który pomogą pozbyć się kompleksów :) Każda z pań, która zgłosi się z majowym numerem „Claudii”, otrzyma zniżkę w wysokości 50 zł do wykorzystania przy zakupie wybranego biustonosza marki Chantelle. Szczegóły w majowym numerze „Claudii” (w kioskach 15 kwietnia)!

Jeśli nie możesz się z nami spotkać w Warszawie, mamy dla Ciebie niespodziankę! 20% rabatu przy zakupie biustonosza w wybranych sklepach* w dniach 10.05-24.05.09r.
Lista sklepów:

Paula - Al. Jana Pawła II 26, Warszawa
Juliette- C.H. Alfa, ul. Piłsudskiego 16, stoisko nr 2/32, Olsztyn
Buduar de Luxe - C.H. Złote Tarasy - ul. Złota 59, lok. nr. 271 piętro 2, Warszawa
Buduar de Luxe - C.H. Promenada, ul. Ostrobramska 75 C, lok. nr.1.46 piętro 1, Warszawa
Bodyfashion - C.H. Poznań Plaza, ul. K. Dróżbickiego 2, Poznań
Bodyfashion - C.H. Kraków Plaza, Aleje Pokoju 44, Kraków
Rajstopka - C.H. Land, Wałbrzyska 11 paw. 111 A, Warszawa
La Passione - Galeria Kazimierz, ul.Podgórska 34, Kraków
La Cotte - D.H. Seka, Al.Najświętszej Maryi Panny 12D, Częstochowa
Sekret - ul Solankowa 3, Inowrocław
Capri Miejski Styl - ul. Krakowska 2, Tarnów
Janira - ul. Marszałkowska 87, Warszawa
Janira - ul. Nowy Świat 51, Warszawa
Dalia-M  C.H. Real - Al. Krakowska 61, Warszawa
La Cotte C.H. Arkadia - ul. Jana Pawła II 82, Warszawa
Anna - C.H Jantar, ul. Szczecińska 58, Słupsk
Obssesion - C.H. Auchan, ul.Gliwicka 3, Mikołów
Obssesion - C.H. Plejada, ul.Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, Bytom
Obssesion - C.H. Forum, ul.Lipowa 1, Gliwice
Obssesion - Silesia City Center, ul.Chorzowska 107, Katowice