Zacznij od… wieczora

Miało być o poranku, ale… odpowiednie nawyki wieczorne to połowa sukcesu w walce o bezstresowe wstawanie. Wartościowy, głęboki sen regeneruje organizm, dzięki temu nie budzisz się jeszcze bardziej przemęczona, niż kilka godzin wcześniej. Już na 2 godziny przed snem, należy zacząć się wyciszać. Jedną z czynności, które pozwalają się rozluźnić, jest ciepła, aromatyczna kąpiel, na przykład z dodatkiem ziołowych esencji naturalnych - nasze ostatnie odkrycie to BERM od Time4Herbs, która wręcz upaja zapachem rozmarynu i pozostawia skórę jędrną i aksamitnie gładką. To zasługa ekstraktu z borowiny (te z Was, które były choć raz w sanatorium, z pewnością znają ten leczniczy składnik), który pobudza mikrokrążenie w skórze. Esencja jest też superwydajna - wystarczy 60 ml na jedną kąpiel!

Ziołowo-rozmarynowa esencja do kąpieli BERM, ziołowy żel do mycia ciała 7HBS z yerba mate i zieloną kawą

Wiemy, że to trudne, ale nie powinnaś korzystać ze smartfona przynajmniej godzinę przed snem. Niebieskie światło, emitowane przez ekrany, zaburza jego rytm. W żadnym wypadku nie pracuj też leżąc w łóżku - ten mebel ma kojarzyć ci się z wypoczynkiem, a nie obowiązkami i stresem!

Znajdź powód

Znajdź powód, aby wstać z łóżka - brzmi to górnolotnie, ale tak naprawdę chodzi nam o bardzo prozaiczne, małe przyjemności, na których możesz od razu „zahaczyć” myśli po przebudzeniu. To może być świeży numer ulubionego magazynu do przejrzenia przy kawie, poranny spacer z przyjaciółką, wizyta na basenie, u kosmetyczki, obejrzenie nowego odcinka serialu albo… coś pysznego na śniadanie. 

Przygotuj się zawczasu 

To porada zwłaszcza na nadchodzące, jesienno-zimowe poranki, kiedy temperatura nie zachęca do wyściubiania nosa spod kołdry. Aby ułatwić sobie pobudkę, przygotuj ciepłe kapcie i szlafrok tak, żebyś mogła sięgnąć po nie od razu po przebudzeniu. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie porannego stresu i pośpiechu, przed snem przygotuj też stylizację do szkoły, czy pracy. 

Bez pośpiechu

Od wyskakiwania z łóżka jak z procy, zdecydowanie wolimy delikatną pobudkę, która przeciąga się na pół godzinki z kubkiem ciepłego naparu i książką w ręku. Ciepła woda z cytryną, napar ziołowy, lub herbata, rozgrzeje organizm, rozluźni żołądek i uzupełni płyny, które organizm wytracił podczas nocnej perspiracji. Jeśli należysz do osób, które już od rana czują napięcie, związane z natłokiem obowiązków w ciągu dnia, wybierz mieszanki ziołowe, które łagodnie uspokajają, na przykład HAP od Time4Herbs - ekologiczne połączenie suszu m.in z melisy, przytulii, gojnika, kozłka, szyszki chmielu i dziurawca. Herbatkę przygotowujemy w dużym kubku, aby móc delektować się smakiem i zapachem jeszcze dłużej!

Spokojny poranek z aromatyczną mieszanką HAP

Uwaga: jeśli leczysz się przewlekle, skonsultuj się najpierw z lekarzem - dziurawiec wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, na przykład tymi z grupy antydepresantów. 

Obudź ciało

Niektórzy zaczynają dzień od joggingu, lub treningu na siłowni - to świetny sposób na poranek, jednak ty nie musisz zaczynać „z grubej rury”. Wystarczy, że przeznaczysz 15 minut na delikatne rozciągnięcie ciała - możesz wybrać jogę lub stretching i praktykować je bez wychodzenia z domu - tysiące filmików instruktażowych dla początkujących znajdziesz na przykład na YouTube. Nawet lekkie ćwiczenia pobudzają stawy, mięśnie, krążenie i metabolizm, co doskonale przygotowuje organizm na pełen wyzwań dzień!