Kupuj i zbieraj punkty

Wiosna to czas wzmożonych wydatków: wymieniamy garderobę (zarówno własną, jak i naszych dzieci), odświeżamy mieszkanie, powoli zaczynamy myśleć o urządzeniu balkonu. To spore koszty, ale przy odrobinie sprytu można odzyskać część wydanych pieniędzy. Tak właśnie działa mechanizm punktowy w programie Mastercard Priceless Specials w Alior Banku: kupując w określonych sklepach zbierasz punkty, które następnie możesz zamienić na nagrody lub bony do wykorzystania w innych sklepach – a jest ich całkiem sporo! Na liście są m.in. drogerie, sklepy z odzieżą i elektroniką, kina, a także stacje paliw. Ale nie tylko. W programie Mastercard Priceless Specials wymienisz je również na udział w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak koncerty, czy sportowe mistrzostwa. Gdyby tego było mało, z opcją cashback dostępną w ramach Konta Jakże Osobistego, przy płatności kartą pod koniec miesiąca możesz uzyskać 1% zwrotu z zakupów!

Przewietrz szafę

Skoro już mowa o wymianie garderoby na wiosnę – nim wybierzesz się na zakupy, warto najpierw zrobić przegląd szafy. Każda z nas ma mnóstwo rzeczy, które wyszły już z mody, do niczego nie pasują albo – kupione pod wpływem impulsu – nigdy nie doczekały się swoich pięciu minut. Zamiast kisić je w szafie – zacznij na nich zarabiać! Możliwości jest sporo. Od popularnych serwisów ogłoszeniowych, takich jak OLX czy Allegro, po te dedykowane modzie (Vinted, Szafa.pl). Coraz większą popularność zyskuje również oddawanie ubrań do wypożyczalni sukienek, gdzie zarabiasz na każdym wypożyczeniu twoich rzeczy. A jeśli zarabianie w internecie to nie twoja bajka – poszukaj w okolicy targów mody vintage czy wyprzedaży garażowych, na których będziesz mogła sprzedaż niepotrzebną odzież.

Zadbaj o siebie z głową

Twoja szafa jest już gotowa na wiosnę? Teraz pora zadbać o siebie. Po zimie nasze włosy, skóra i paznokcie potrzebują regeneracji oraz odpowiedniej pielęgnacji, która przywróci im blask. Warto zatroszczyć się o zdrową dietę i stworzyć swój własny, spersonalizowany „beauty plan”, w którym znajdą się zarówno kosmetyki do codziennej pielęgnacji, jak również zabiegi u kosmetyczki i w spa. To o wiele prostsze, gdy możesz połączyć przyjemne z pożytecznym – i za wszystko zapłacić mniej. Na Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku możesz zbierać punkty za usługi kosmetyczne, a potem wykorzystać je na przykład na zakupy w drogerii.

Podróżuj sprytniej

Możliwości oszczędzania jest tu mnóstwo! Tak naprawdę cięcie kosztów możesz zacząć już na etapie planowania podróży. Pierwszy punkt to tanie bilety. W internecie nie brakuje wyszukiwarek, które pomogą ci znaleźć najtańsze loty. Najlepiej nie przywiązywać się do jednej lokalizacji, tylko regularnie monitorować oferty przewoźników – i wybrać tę najbardziej korzystną. Dzięki porównywarkom cenowym oszczędzić można też na noclegach. Oraz na przewalutowaniu – a to bardzo często koszt, który ponosimy podróżując.W takich sytuacjach, warto mieć konto, które nie pobiera opłat przy wypłacie pieniędzy w bankomatach za granicą. Przydatne może być też ubezpieczenie (najlepiej takie dostępne w ramach konta) – dzięki niemu ewentualne koszty opieki medycznej nie zrujnują twojego portfela.

Zastosuj metodę małych kroczków

W oszczędzaniu kluczem do sukcesu jest regularność. Jeśli naprawdę ma się to udać, zacznij od niewielkich kwot. Najłatwiej co miesiąc odłożyć pewną sumę (np. 20 proc. pensji) na konto oszczędnościowe, a na bieżące wydatki i stałe koszty przeznaczyć pozostałe 80 proc. Większe wydatki najlepiej zaplanować z góry i uwzględnić je w miesięcznym budżecie. Postaraj się też kontrolować zachcianki. Podziel pozostałą do wykorzystania kwotę na liczbę dni w miesiącu i trzymaj się jej. Dla ułatwienia warto zapisywać codzienne wydatki. Dzięki temu będziesz mieć nad nimi większą kontrolę. Jeśli jednego dnia wydasz mniej, następnego dnia możesz bardziej zaszaleć.

--

Konto Jakże Osobiste to spersonalizowane, dopasowane do indywidualnych potrzeb konto oferujące szeroki wachlarz korzyści, o wyborze których decyduje sam klient. Posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą wybierać spośród 9 usług i funkcjonalności, takich jak: bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce, bankomatów za granicą, pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych, wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym czy limitu w rachunku bez odsetek przez 10 dni. W zakres benefitów wchodzi również zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (z użyciem Android Pay, technologii HCE oraz usługi BLIK) oraz uczestnictwo w programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials, umożliwiającym zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody. Bezpieczeństwo zapewni ubezpieczenie w podróży za granicą oraz pomoc w nagłych przypadkach, czyli pakiet assistance obejmujący ubezpieczenie samochodowe, medyczne i domowe.