Nieraz słyszymy historie z imprez, które z dobrej zabawy przerodziły się w niebezpieczne, zagrażające życiu wydarzenia. W dzisiejszych czasach często słyszy się historie o kobiecie, która wychodzi do baru czy klubu i nigdy nie wraca. Stworzyłyśmy więc listę sposobów, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo podczas dobrej zabawy na imprezie.

1. Baw się w zaufanej grupie

Mówi się, że w naturze najbardziej narażona na atak ofiara to ta, która odłączyła się od swojego stada. Podobnie jest w przypadku wyjść na miasto. Bycie samej potęguje niebezpieczeństwa, które już istnieją w barach czy klubach. Jest jednak sposób, który w niejednej sytuacji może uratować życie - system koleżeński czyli pewnego rodzaju zasady postępowania, które Ty i Twoje przyjaciółki możecie przyjąć, aby dbać o siebie nawzajem. Nawet jeśli spędzasz noc z jedną osobą, trzymanie się razem może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo. Wychodzenie z kimś zaufanym, kto będzie Cię pilnować i dbać o to, żeby nie przydarzyło Ci się nic przykrego, i vice versa, jest niezbędne. 

2. Miej wyznaczonego trzeźwego kierowcę (nawet, jeśli przyszłyście pieszo)

Badania pokazują, że odsetek męskich przestępców seksualnych będących pod wpływem alkoholu w momencie napaści sięga 90%, a co najmniej 3 na 4 kobiety, które padły ofiarą napaści, piło. Alkohol może zaślepić subtelne sygnały, że przystojny i błyskotliwy facet, z którym rozmawiasz próbuje Tobą manipulować i doprowadzić do niebezpiecznej dla Ciebie sytuacji. Dlatego ważne jest wyznaczenie jednej odpowiedzialnej osoby, która pozostanie trzeźwa i będzie uważać na wszystkich - upewni się, że nikt nie wychodzi z lokalu z nieznajomą osobą i przypilnuje drinków, kiedy reszta grupy bawi się na parkiecie. Choć nikt nie chce czuć się na imprezie jak opiekunka, posiadanie co najmniej jednej trzeźwej osoby w grupie może sprawić, że przestępcy zniechęcą się do wykorzystania Ciebie lub Twoich przyjaciół.

3. Nie zostawiaj swoich drinków

Wydaje Ci się, że problem zatruwania drinków Cię nie dotyczy? W rzeczywistości 44% mężczyzn i 56% kobiet nieświadomie napiło się alkoholu, w którym pływał narkotyk odurzający. Choć coraz głośniej mówi się o tym, aby nie przyjmować drinków od nieznajomych, nawet jeśli są zabójczo przystojni, przestępcy nadal potrafią znaleźć sposób na dosypanie czegoś do napojów niczego nieświadomych osób, szczególnie w ciemnych i zatłoczonych klubach czy barach. Dlatego podczas wyjść na miasto upewni się, że Twój drink nigdy nie pozostanie bez nadzoru, a jeśli już tak się stanie, pod żadnym pozorem nie próbuj go dokończyć.

Jedna z użytkowniczek TikToka, Mel Hal @renaissancewomanhood, pokazała jak proste jest dorzucenie tabletki gwałtu do drinka. "Nigdy wcześniej tego nie robiłam, spędziłam 2 minuty na ćwiczeniu i teraz mam 5 tabletek gwałtu na dnie mojego kieliszka" - mówi w filmiku Mel. 

Fakt, że nakręciłaś to w dobrze oświetlonym miejscu, nikt z nas oglądający nie jest pijany, a mimo to nie zauważyliśmy co się dzieje i jak dorzucasz tabletki? Przerażające - napisała w komentarzu jedna z internautek

4. Znaj oznaki działania pigułki gwałtu

Wypiłaś jednego drinka, i choć masz mocną głowę czujesz, że kompletnie straciłaś panowanie i urywa Ci się film? Dobrze jest znać objawy działania pigułki gwałtu na wypadek sytuacji, w której Ty lub Twoja przyjaciółka padła ofiarą przestępstwa. Tabletka gwałtu może powodować podobne reakcje jak alkohol - zawroty głowy, wymioty czy senność. Większe dawki mogą wywołać oczopląs, brak reakcji źrenic na światło, drgawki oraz częściową lub całkowitą utratę przytomności. Jeśli podejrzewasz, że coś zostało wrzucone do Twojego drinka, natychmiast poinformuj o tym znajomych, z którymi przyszłaś i obsługę baru lub klubu, w którym doszło do zdarzenia.

 

Zobacz także: