OBEJRZYJ

NOC W VILLE-MARIE


Przepiękna Monica Belluci w blondzie i kilka przecinających się ze sobą historii aktorki, ratownika medycznego, syna owej aktorki oraz pielęgniarki. Wszystko dzieje się w dzielnicy Ville-Marie, w Paryżu. Trochę tu inspiracji z Almodovara, trochę z Inarritu i jego "Babel" czy "21 gramów". Czy warto? Same się przekonajcie.

ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI


O tym filmie już pisałyśmy w kontekście bardzo dobrych kreacji aktorskich, zwłaszcza naszej ulubionej Magdaleny Cieleckiej. To historia czterech kobiet, które próbują ułożyć sobie życie po PRL-u, w ponurym polskim blokowisku. Tomasz Wasilewski, objawienie polskiej kinematografii, jest w formie.

WYBIERZ SIĘ

SPACER PO ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

W warszawskich Łazienkach Królewskich od dłuższego czasu działa Ogród Chiński, z tradycyjnymi lampionami wzdłuż parkowych alejek, chińskie altany, zdobione przepięknymi florystycznymi motywami, meble i dodatki z dalekiego Wschodu. Spacer z przewodnikiem już 29. lipca o godzinie 20:00, wstęp wolny!

BIENNALE MŁODEJ SZTUKI EUROPEJSKIEJ

To ostatni weekend na wizytę na wystawie Młodej Sztuki Europejskiej w Hali Stulecia we Wrocławiu. To międzynarodowy projekt artystyczny prezentujący najnowsze tendencje sztuki europejskiej, który objeżdża wiele krajów Starego Kontynentu. Jeśli chcecie wiedzieć, co piszczy w młodej sztuce, koniecznie wpadnijcie w weekend! 

Hala Stulecia ul. Wystawowa 1, Wrocław; do 31.lipca 2016.

POSŁUCHAJ

SMOLIK NA ROCZNICĘ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1. sierpnia 72.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby oddać hołd poległym i weteranom, wybierzcie się na koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego. Usłyszymy i zobaczymy aranżacje muzyczne Smolika do wspomnień Powstańców, które artysta zgromadził na nowej płycie. Jej premiera już 29.lipca w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego o 21.00. Koncert jest biletowany.