Taki pomysł na weekend to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Sezon urlopowy powoli się kończy, turystów - ze względu na koniec wakacji szkolnych - ubywa, a jesienno-zimowa aura sprzyja romantycznym wypadom we dwoje. Oto 5 kierunków, które warto obrać tej jesieni i zimy. Już dziś kup bilety i na jesienny citybreak!

Pomysł na weekend: Warszawa. Co robić przez dwa dni w stolicy Polski?

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, obiad w Browarach Warszawskich lub Fabryce Norblina, szybkie zwiedzanie centrum lub Starówki zakończone na Bulwarach Wiślanych. Dzień pełen wrażeń w Centrum Nauki Kopernik, spacer po Parku Ujazdowskim i kolacja na hipsterskiej Pradze Północ albo modnym Placu Zbawiciela. Weekend w Warszawie będzie świetną opcją dla każdego, niezależnie od tego, w jaki sposób lubicie spędzać czas. 

W stolicy z pewnością świetnie odnajdą się fani kulinarnych podróży. Warszawskie restauracje są na wysokim, europejskim poziomie. Wyjazd spodoba się także amatorom dobrej zabawy, czy osobom, które lubią obcować z kulturą i sztuką. 

Podróż samolotem do Warszawy z innych Polskich miast trwa dosłownie moment, a ceny połączeń zaczynają od 169 zł w obie strony. 

LECIMY!

Pomysł na weekend: Kraków. Co warto zwiedzić poza Wawelem?

Stare Miasto i Rynek, a także jego podziemia, Planty, klimatyczny Kazimierz, Fabryka Schindlera... Kraków jest niezwykle urzekającym miastem. I niezależnie od tego, czy już kiedyś w nim byliśmy, każda wizyta sprawia, że zakochujemy się w nim na nowo. 

Zobacz także:

Wydaje wam się, że wszystko już w nim widzieliście? Na pewno nie. Dawna stolica w dzień i w nocy tętni życiem i cały czas się zmienia. Nieodkryte przez wielu Podgórze, Hala Forum, MOCAK, Zakrzówek, Skałki Twardowskiego, Błonia... Fantastycznych miejsc w Krakowie nie brakuje. 

Do Krakowa z innych Polskich miast dotrzecie w kilkadziesiąt minut. Ceny połączeń również zaczynają od 169 zł w obie strony.

LECIMY!

Pomysł na weekend: Gdańsk. Gdzie wyskoczyć po powrocie z plaży?

Wizyta na plaży (i złapanie potężnej dawki jodu) to obowiązkowy punkt wyjazdu, ale Gdańsk i całe Trójmiasto to nie tylko spacery brzegiem morza lub po molo w Brzeźnie, czy Sopocie. Droga Królewska, ulica i Bazylika Mariacka, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte, Park Oliwski... Nad Bałtyk warto wybrać się nie tylko w wakacje - poza sezonem wciąż jest pięknie, a do tego nie tak tłoczno, jak w lipcu, czy sierpniu. 

Gdańsk to też nieoczywiste miejsca. Żuraw M3, czyli najbardziej oryginalny punkt widokowy w Gdańsku, ulice Elektryków i Narzędziowców na terenie Stoczni, które utrzymane są w industrialnym klimacie, czy Olivia Star - najwyższy budynek w Trójmieście słynący z genialnych restauracji. 

Ceny biletów do Gdańska, podobnie jak do Warszawy, czy do Krakowa zaczynają od 169 zł w obie strony.

LECIMY!

Pomysł na weekend: Paryż. Gdzie pójść po zejściu z wieży Eiffla? 

Miasto miłości! Jeśli wybierzecie się tam z drugą połówką, wyjazd wręcz nie może się nie udać. Wspólne wejście na wieżę Eiffla i podziwianie z niej panoramy miasta, kawa i croissant w jednej z klimatycznych kawiarni, rejs po Sekwanie, który pozwoli wam zobaczyć między innymi Pałac Inwalidów, Zgromadzenie Narodowe, Luwr, Muzeum d'Orsay, Katedrę Notre-Dame... Ah, Paris! 

Poza zwiedzaniem Luwru, Łuku Triumfalny i spaceru Polami Elizejskimi czekają na was jeszcze Plac Pigalle, Moulin Rouge, Bazylika Sacre Coeur, Centre Pompidou, Galeria Lafayette... Wybór atrakcji i magia tego miasta są czymś absolutnie wyjątkowym, dlatego zdecydowanie warto wziąć chociaż jeden dzień urlopu i zostać chwilę dłużej!

LECIMY!

Pomysł na Walentynki: Budapeszt. Które miejsca to must-see w stolicy Węgier?

Kiedyś nazywano go Paryżem Środkowej Europy... I wciąż jest w tym sporo prawdy! Budapeszt to przepiękne miasto, a jednak dla wielu wciąż nieodkryte. Jego zwiedzanie zacznijcie od Pesztu - to tutaj znajduje się ikoniczny wręcz budynek Parlamentu (drugi największy gmach parlamentu w Europie), Plac Bohaterów, Aleja Andrássy, czy Bazylika św. Stefana. Wybierzcie się w rejs po Dunaju, a wieczorem zabawcie się w ruin pubs, zlokalizowanych w dawnej dzielnicy żydowskiej, która dziś uchodzi za instagramowy spot.

Odwiedźcie również prawobrzeżną część miasta - Buda położona na wzgórzach w otoczeniu zielonych parków i lasów jest jak paryski Montmartre, czy rzymskie Trastevere... Spacer po Zamku Królewskim, Baszcie Rybackiej, lampka wina w maleńkiej kawiarence - romantycznych uniesień w Budapeszcie z pewnością wam nie zabraknie.

LECIMY!

I pamiętacie - nie odkładajcie marzeń na później