Haute Couture rozświetla Haute Couleur
Christian Dior zwykł mawiać: „Kocham czerwień, to kolor życia!” Projektant, pełen pasji dla sztuki, teatru i kwiatów, nigdy nie przestawał upiększać kobiety swymi rewolucyjnymi projektami, którym tempo zawsze narzucała barwa. Przez wszystkie jego pokazy mody przewijały się bujne kolory, od czerwieni po jaskrawy róż, elegancką malwę i szykowny beż. Monsieur Dior marzył o ubieraniu kobiet od stóp do głów, a od momentu stworzenia Rouge Dior w 1949 roku wtajemniczał je w zmysłowość koloru nakładanego pięknym gestem. Dziś inspiracja zaczerpnięta z krawiectwa połączona z ekspertyzą marki Dior utwierdziła podstawowy związek między Haute Couture a makijażem. Całkowicie innowacyjna formuła przedstawia teraz bogate, jaskrawe kolory, jak kreacja Haute Couture z materiału, który mieni się w świetle. Witamy w świecie Haute Couleur, gdzie każdy odcień jest bezpośrednio zainspirowany kreacją Dior Haute Couture. Z nową formułą, Haute Couleur może zaoferować gamę olśniewających i udoskonalonych barw. Nowa pomadka Rouge Dior miesza tętniący życiem kolor z techniczną maestrią niezrównanej elegancji, komfortu i pielęgnacji ust, bezpośrednio czerpiąc inspirację z żywych kolorów kreacji Haute Couture.

Tyen, geniusz koloru
„Szminka jest przedmiotem, symbolem i wizytówką.” - mówi Dyrektor kreatywny ds. makijażu Dior Tyen. W nowej pomadce Rouge Dior, wykorzystał emocje, kolor i Haute Couture do kontynuacji bogatego dziedzictwa Domu Mody Dior.

Haute Couleur, Zmysłowa Pielęgnacja
Rouge Dior oferuje wspaniałe barwy, objętość i uczucie komfortu natychmiast po nałożeniu pomadki. Jej sekret tkwi w nowej generacji kulek kwasu hialuronowego. Mikrokuleczki przenikają głęboko, aby wygładzić zmarszczki od wewnątrz, podczas gdy te większe pozostają na powierzchni ust i wypełniają drobniejsze zmarszczki. Kulki te mogą wchłonąć niemal 40 razy więcej wody niż wynosi ich objętość, co zapewnia długotrwałe uczucie nawilżenia i komfortu. Kulki pozostające na powierzchni ust są także obficie pokryte pigmentami, aby pobudzić głębie i blask koloru poprzez zwiększanie objętości ust. Tworzą się tym samym idealnie gładkie kształty, aby uwydatnić pełen efekt koloru.

Sztuka detalu
Wyjątkowa szminka jest ostatnią poprawką Haute Couture. Opakowanie odzwierciedla emblematyczny motyw plecionki „cannage” Diora, uwydatniony muśnięciem nieskazitelnie eleganckiego ciemnoniebieskiego koloru. Zatyczka, ozdobiona szlifowanym kamieniem szlachetnym, otoczona jest srebrem i ozdobiona literami CD, cenny przedmiot naśladujący jeden z własnych projektów Monsieur Diora. Za każdym razem inna olśniewająca barwa mieni się z każdej tubki, począwszy od emblematycznych kolorów firmowych, po śmielsze, bardziej wyzywające odcienie, niczym odsłonięte fasony kreacji pojawiających się niespodziewanie na początku wybiegu dla modelek.

Świat Diora w kolorach
32 cennych, ponadczasowych odcieni, jeden bardziej tętniący życiem od drugiego, składają hołd najwspanialszym projektom Haute Couture. Trzy kolorowe „kolekcje” odzwierciedlają różne aspekty kobiety według Diora. Czerwień, jest kwintesencją kobiecości wśród barw. Blazing Red, Iconic Red i Rouge Blossom przyciągają paletą zmysłowych odcieni. Od ożywionej koralowej czerwieni, do tajemniczej śliwki pomadki uwalniają śmiałą i ponętną nutę.
Odcienie różu odzwierciedlają ukochany motyw Monsieur Diora „kobiet kwiatów”. Ich świeże, psotne barwy rozkwitają z tubek Pink Songe, Pink Baiser i Mitzah Lilac, ulubionego koloru muzy projektanta. Kolekcja jest niczym ogród angielski, w którym kobiety mogą wybierać bukiety pomadek.
Christian Dior stawia elegancję ponad wszystko, tak więc odcienie beżu odzwierciedlają nieskazitelną kobietę według Diora. Diorama i Beige Quadrille przywołują w pamięci legendarne projekty Domu Mody Dior, przenosząc nas na chwilę do szykownego butiku na Avenue Montaigne.

Pomadka Rouge Dior  - sugerowana cena detaliczna 140 zł.