Znalezienie idealnego koloru pomadki, który nie będzie się stapiał z kolorem naszej cery, ani też zbytnio się odcinał często wymaga pogłębionych poszukiwań. W zasadzie najtrudniej znaleźć odpowiednie odcienie szminek nude, przy ciemnych kolorach od razu bowiem widzimy czy nam pasują. Zbyt mocne nude, zbliżające się do brązu sprawi, że będziemy wyglądać niczym z lat 90. (mimo, że są modne, nie można wszystkich tendencji z tego okresu brać dosłownie), a zbyt jasne nude sprawi, że nasza twarz nabierze dość… trupiego wyrazu.

Czerwoną szminkę zostawmy na wieczór, żeby poczuć się glamour, nude niech towarzyszy nam w ciągu dnia, bo jest po prostu stylowy.

Wszystkie tonacje skóry

CHŁODNE

Jeśli macie chłodną tonację cery, czyli tzw. alabaster albo porcelanę, dobierzcie delikatne, pudrowe odcienie pomadki nude, najlepiej w kolorze baby pink. Zdecydowanie unikajcie bardzo jasnych, zimnych kolorów i matu. Najlepiej więc, kiedy Wasza pomadka będzie delikatnie, dziewczęco różowa z drobinkami, które uwypuklą kolor.

NEUTRALNE

Zobacz także:

Przy neutralnych odcieniach twarzy łatwiej jest dobrać szminkę. Doskonale będzie wyglądać w makijażu mocna czerwień, ale w nude wybierzcie pomadki o brzoskwiniowych, ciepłych odcieniach. Nie można doprowadzić do efektu, w którym kolor na ustach będzie maksymalnie zbliżony do koloru cery, warto więc pomalować usta kontrastowo – tak, żeby brzoskwinia wybijała się na tle skóry

OLIWKOWE

Cera oliwkowa dzieli się na jasną i ciemną. Jasną oliwkę ma na przykład aktorka Kate Mara. W takiej konfiguracji super wyglądać będą na ustach zarówno ciepłe beże jak i nieco ciemniejsze róże. Tutaj pomadka może mieć zdecydowanie więcej pigmentu niż w przypadku cery chłodnej, przy której trzeba uważać z kolorem.

Ciemna oliwka doskonale wyglądać będzie z brązami, które powinny być o ton ciemniejsze niż skóra. Nie polecamy pomadki matowej, warto dodać odrobinę błysku.

CIEPŁE

Ciepłą karnację mają osoby z przewagą żółtych tonów. Cera może być więc brzoskwiniowa, złoto-brzoskwiniowa lub miodowo-brązowa. Ten typ cery zdecydowanie rzadziej występuje w Europie Środkowo-Wschodniej. Tutaj sprawdzą się pomadki nude w błyszczących odcieniach, nigdy zimnych, ważne jednak, żeby były delikatnie jaśniejsze od skóry. Do tego smokey eye na co dzień.

ZOBACZ TEŻ:

POMADKI NA JESIEŃ 2016: 5 MODNYCH KOLORÓW

TRENDY W MAKIJAŻU NA JESIEŃ 2016