Polskie filmy 2020: Psy 3. W imię zasad

Po długiej przerwie Władysław Pasikowski powraca do swoich kultowych Psów. Po dwóch pierwszych częściach zdecydował się nakręcić kontynuację historii Franza Maurera w ramach filmu „Psy 3. W imię zasad”. To polskie kino w najlepszym wydaniu. Wielu fanów wcześniejszych części Psów czekało na 3 część. Kiedy premiera tego filmu? Zaplanowano ją na 17 stycznia 2020 roku. Wówczas film wszedł do kin w całej Polsce.

O czym są „Psy 3”? To powrót charyzmatycznego policjanta Franza Maurera, który wraca na wolność po 25 latach odsiadki. Bohater musi zmierzyć się z całkowicie obcą dla niego rzeczywistością. Ćwierć wieku to kawał czasu, przez co Franz ponownie musi nauczyć się żyć w zastanej rzeczywistości. Jak sobie poradzi w realiach, w których nie obowiązują wyznawane przez niego dawne zasady?

Wkrótce spotka na swojej drodze „Nowego”. W roli Maurera zobaczymy Bogusława Lindę. Na ekranie w „Psy 3. W imię zasad” pokazali się aktorzy z dwóch wcześniejszych części, jak Cezary Pazura czy Marcin Dorociński. W obsadzie prawdziwa plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Jan Frycz, Eryk Lubos, Mirosław Baka, Arkadiusz Jakubiak czy Tomasz Schuchardt.

Polskie filmy 2020: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Autentyczne wydarzenia stały się inspiracją do stworzenia scenariusza filmu pod tytułem „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Fabuła dotyczy historii polskich gangsterów. W życiu głównego bohatera liczy się tylko ukochana kobieta oraz jego najbliższy przyjaciel. Historia rozpoczyna się w latach 70. ubiegłego stulecia. Prawdziwą gangsterką para się przez kolejne 20 lat. Film polski 2020 „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” ma pokazywać prawdziwe oblicze polskiej mafii. W obsadzie znaleźli się między innymi Marcin Kowalczyk, Natalia Szroeder i Tomasz Włosok, a także Jan Frycz, Janusz Chabior, Józef Pawłowski czy Adam Woronowicz. Premiera filmu już za nami. Miała ona miejsce 3 stycznia 2020 roku.

Polskie filmy 2020: Broad Peak

Polski alpinizm i polski himalaizm mają się znakomicie. Wielokrotnie media donosiły o zdobyciu kolejnych trudnych szczytów w wysokich górach. Polacy wspinają się w Himalajach na najtrudniejsze i najwyższe góry. Jak to wygląda?

Przeglądając najnowsze polskie filmy kinowe, możemy znaleźć informacje o filmie „Broad Peak”. Dopiero w marcu 2020 roku będzie miała miejsce jego premiera. To film polski w reżyserii Leszka Dawida, który reżyserował również „Jestem Bogiem”. Z wielkim rozmachem zrealizowano film, będący opowieścią o prawdziwej historii polskich himalaistów, Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego. Reżyser wziął na warsztat zimową wyprawę, jaką odbyli oni na szczyt Broad Peak w 2013 roku. Okazała się tragiczna w skutkach, ponieważ wspinacze nie mieli jak po zejściu z masywu wrócić do obozu, dlatego przyszło im biwakować w ekstremalnie trudnych warunkach. W wyniku wyczerpania i wyziębienia całego organizmu zmarł Tomasz Kowalski. Góry zabrały także Macieja Berbekę, a jego ciała nigdy nie odnaleziono. Zapisali się w historii wraz z Adamem Bieleckim i Arturem Małkiem jako pierwsi zimowi zdobywcy Broad Peaku. Nie brakowało kontrowersji związanej z tym, że dwóch z czterech śmiałków wróciło z gór do domu, a dwójka pozostała tam na zawsze.

W filmie w rolę Berbeki wciela się Ireneusz Czop, a Tomasza Kowalskiego zagrał Maciej Raniszewski. W innych rolach zagrali: Dawid Ogrodnik jako Adam , Łukasz Simlat jako Krzysztof, Piotr Głowacki jako Aleksander, Maciej Kulig jako Artur oraz Tomasz Sapryka jako Andrzej. Maja Ostaszewska wcieliła się zaś w żonę Berbeki.

Polskie filmy 2020: Mistrz

Nowe polskie filmy trzymają poziom, jaki ukształtowały produkcje z kilku ostatnich lat. Przeglądając premiery 2020 można natrafić na film „Mistrz”. To historia bazująca na faktach, dotycząca życia legendarnego boksera Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego. Zdobył on tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Oświęcim-Brzezinka (Auschwitz-Birkenau). Dramat w reżyserii Macieja Barczewskiego przybliży szerokiej publiczności historię pięściarza, który w ekstremalnie trudnych warunkach stał się symbolem tego, że nawet wówczas można zwyciężać.

Polskie filmy 2020: Magnezja

Na 2 października 2020 roku planowana jest światowa i polska premiera kinowa filmu „Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka. Reżyser napisał scenariusz we współpracy z Mateuszem Kościukiewiczem. Akcja filmu dzieje się w latach 20. I 30. XX wieku, na pograniczu polsko-sowieckim. Widz wprowadzony będzie w gorący okres, w którym po śmierci szefa gangu władzę nad mafijnym klanem Lewenfiszów przejdzie w ręce jego córki Róży – w tej roli Maja Ostaszewska. Kontynuuje ona we wsparciu sióstr szemrane interesy swego ojca, ale musi też odeprzeć sowieckich bandytów, na czele których stoi konserwatywny Lew – Andrzej Chyra.

Polskie filmy 2020: Najmro

Jakie jeszcze filmy polskie warto obejrzeć? Lista nie byłaby kompletna bez nowej polskiej produkcji „Najmro”. To film komediowy, kino akcji, w reżyserii Mateusza Rakowicza. Najmro to główny bohater – w tej roli Dawid Ogrodnik, który wraz ze swoją bandą obrabia Pewexy. Jest beztroski, lekkomyślny, ponieważ dobra zabawa to dla niego priorytet. Kiedy na jego drodze pojawia się kobieta, zyskuje szansę na uczciwe życie, ale musi być gotowy do poświęceń.

Polskie filmy 2020: Sala samobójców. Hejter

W 2011 roku triumfy święcił film „Sala Samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Obecnie powrócił on do dawnego tematu i nakręcił kontynuację. „Sala samobójców. Hejter” koncentruje się na postaci Tomka, który jest studentem wydziału prawa. Zostaje on przyłapany na plagiacie, w wyniku czego władze uczelni wydalają go ze studiów. Nie przyznaje się do tego i nadal korzysta z obfitej pomocy finansowej od państwa Krasuskich, którzy są rodzicami Gabi, jego przyjaciółki z lat dziecięcych. W końcu oszustwo wychodzi na jaw, przez co chłopak traci wszystko. Tomek zaczyna planować zemstę na dotychczasowych darczyńcach, a pomaga mu w tym nowoczesna technologia. W roli tej zobaczymy Macieja Musiałowskiego. Premiera „Sali samobójców. Hejter” miała miejsce 10 stycznia 2020 roku.

 

Polskie filmy 2020: Prawdziwe życie aniołów

Ostatnim filmem, o którym chcielibyśmy powiedzieć, opisując najnowsze polskie filmy kinowe – premiery 2020 jest film Artura „Barona” Więcka pod tytułem „Prawdziwe życie aniołów”. Premierę filmu zaplanowano na luty 2020 roku. To historia inspirowana życiem aktora Narodowego Starego teatru, Krzysztofa Globisza, który w 2014 roku przeszedł niestety rozległy udar, tracąc wszystko, nawet kontakt z rzeczywistością i drogocenny dar, jakim był dla niego głos. Żona aktora nie straciła nadziei i walczyła o powrót męża do zdrowia – w tej roli niezrównana Kinga Preis. Głównym bohaterem jest Adam, którego zagrał nie kto inny, jak Krzysztof Globisz.