Polak chce wydać artystyczną Kamasutrę

Wrocławski grafik i ilustrator Radosław Bączkowski oraz łódzka pisarka Monika Lipińska-Pawełek chcą wydać artystyczną wersję Kamasutry.

"Kamasutra The Jonze" ma być zbiorem ciekawostek, informacji i wierszyków ze świata seksu, a wszystko to w postaci albumu z ilustracjami 18. pozycji seksualnych.

Ciekawostki również będą przedstawiane jako statystyki. Kto co lubi? Co lubią mężczyźni, a co wolą kobiety? Jak różne pozycje wpływają na zdrowie ludzi - jak na zdrowie kobiet, jak na zdrowie mężczyzn? - mówi Radosław Bączkowski, autor ilustracji.

W ten sposób autorzy Kamasutry chcą przełamywać seksualne tabu w przyjemny sposób.

- Celem jest przełamywanie tabu seksualnego. Więc na pewno będziemy działać z tym i nic nas nie zatrzyma - dodaje Radosław Bączkowski.

"Kamasutra The Jonze" - czy będzie miała szansę ukazać się na rynku?

Jak na razie autorzy artystycznej Kamasutry zbierają pieniądze na jej wydanie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to "Kamasutra The Jonze" ma szansę pojawić się na początku przyszłego roku. Część dochodów ze sprzedaży albumu (11%) zostanie przekazana na wsparcie fundacji, pomagającej kobietom walczącym z rakiem piersi.

Jak zapewniają autorzy artystycznej Kamasutry, książka ma być wydana w artystyczny sposób w rozmiarze albumowym ok. 23 x 27 cm w twardej oprawie na papierze offsetowym matowym wysokiej jakości, na którym pozycje wraz z poetyckimi opisami będą mogły odpowiednio się prezentować.