Na pokaz swojej najnowszej kolekcji MMC, świetny duet polskich projektantów, zaprosił gości do kojarzącego się z elegancją w stylu retro hotelu Bristol. Nie bez powodu - to najstarszy i zdecydowanie najbardziej stylowy hotel w stolicy, bogaty w historię. Przez wiele lat był miejscem spotkań warszawskiej bohemy i towarzyskich elit miasta. To tu odbył się bal z okazji otrzymania przez Marię Skłodowską-Curie nagrody Nobla, w Bristolu świętowano również sukcesy Lucyny Messal, śpiewaczki operetkowej. I właśnie w takim duchu MMC chciało zaprezentować swoją kolekcję - w klimacie retro.

Jednak projektanci nie byli by sobą, gdyby elegancji nie przełamali nieco awangardowym podejściem do mody. Tak więc kiedy z głośników wybrzmiewał Jan Kiepura (notabene Kiepura śpiewał swego czasu z balkonu Bristolu), na wybiegu pojawiały się zdekonstruowane damskie garnitury, asymetryczne koszule i opływające sylwetkę sukienki. Styl japońskiej wysokiej mody mieszał się z nieco futurystycznymi i (z czego MMC słynie) sportowymi fasonami. Tuż obok garniturów pojawiły się wobec powyższego sportowe bluzy z nienaturalnie przedłużonymi rękami i kapturem czy błyszczące peleryny. 

fot. Fashion Images/Okopny

Najjaśniejsze punkty kolekcji MMC wiosna lato 2017? Z pewnością luźne, asymetryczne koszule z męskiej szafy perfekcyjnie wystylizowane z ołówkowymi spódnicami i srebrne, gniecione tkaniny. Nie wspominając o spinanych w talii sportowo-eleganckich sukienkach z materiału-harmonijki. Kreatywne duo zadbało też o dodatki - na sali nie znalazłabym chyba nikogo, kto nie byłby zachwycony detalami. Srebrna biżuteria, geometryczny manicure, jasny, rozświetlony make up i buty made in Poland, marki Badura, które zostały zaprojektowane specjalnie pod kolekcję wiosna-lato 2017. Stylizacje, dopięte od A do Z, doskonale się na wybiegu obroniły. 

To była z pewnością jedna z najlepszych kolekcji na rynku polskiej mody.

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz także:

PUCHÓWKI NA JESIEŃ 2016

PLISOWANA SPÓDNICA NA JESIEŃ 2016