Pogrzeb Pawła Adamowicza: żona apeluje

Żona Pawła Adamowicza - Magdalena Adamowicz, po raz pierwszy od śmierci męża, wypowiedziała się publicznie. Magdalena Adamowicz zaapelowała, by na pogrzeb nie przynosić tradycyjnie zniczy ani kwiatów, tylko wesprzeć organizacje, które były bardzo ważne dla jej męża. Jak czytamy na stronie wyborcza.pl trójmiasto:

"Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze, by Jerzy Owsiak mimo tych tragicznych wydarzeń dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po drugie, byśmy kontynuowali jego dzieło, jakim jest stowarzyszenie „Wszystko dla Gdańska” – ma do spełnienia 50 apolitycznych celów, jest proobywatelskie, działa dla mieszkańców."

"Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża." - dodała Adamowicz. W związku z tym, wolontariusze z puszkami będą stali i zbierali datki. 

Wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz przekazała również prośbę rodziny: "Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji".

Pogrzeb Pawła Adamowicza: szczegóły uroczystości

Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2018. Jak podali przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz spocznie w Bazylice Mariackiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 12, ale do tego czasu mieszkańcy będą mieli możliwość pożegnać się z panem prezydentem. - powiedziała rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. 

Mieszkańcy Gdańska będą mogli pożegnać prezydenta Adamowicza jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych. Jak poinformowała wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz: "Od godz. 17, przez 24 godziny, w Europejskim Centrum Solidarności będzie wystawiona trumna pana prezydenta. Tak, by gdańszczanie, którzy chcą się pożegnać mogli to po prostu zrobić."

Aleksandra Dulkiewicz przypomniała, że w Europejskim Centrum Solidarności, od wtorku można wpisywać się do księgi kondolencyjnej i będzie ona wystawiona "tak długo, jak to będzie konieczne". Również w Urzędzie Miejskim w Gdańsku jest wystawiona księga, która będzie tam do piątku do godz. 20.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Adamowicz (@adamowiczpawel) Sty 14, 2019 o 5:56 PST