"Podły, okrutny, zły" - o czym jest film?

"Podły, okrutny, zły" to film opowiadający historię seryjnego mordercy Teda Bundy’ego. Losy Bundy'ego śledziła cała Ameryka, ponieważ był to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję.

„Podły, okrutny, zły” to spojrzenie na charyzmatyczną stronę Teda Bundy’ego, którego rolę zagrał Zac Efron. Bundy był mistrzem wykorzystywania swojego wyglądu i uroku osobistego do zdobywania zaufania kobiet, w tym jego wieloletniej dziewczyny, Elizabeth Kloepfer. Niewinna twarz Teda Bundy'ego skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć.

Film powstał na podstawie powieści Elizabeth Kendall "The Phantom Prince: My Life with Ted Bundy".

"Podły, okrutny, zły" - wciągająca fabuła

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted Bundy szybko zdobył serce Elizabeth Kloepfer, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Gdy pojawiają się kolejne dowody przeciw Tedowi, obawy Liz zamieniają się w paranoję. Rozdarta między szczęśliwym życiem, które, jak sądziła, wreszcie ma a koszmarną prawdą, która powoli do niej dociera, Liz musi podjąć decyzję – czy wierzyć, że Ted jest ofiarą, czy jednak uznać, że popełnił czyny, o które się go oskarża.

Historia Teda Bundy’ego

Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców na świecie. Bundy wykorzystywał swój rozbrajający urok osobisty do uwodzenia i mordowania ofiar. Był też mistrzem w zmienianiu modus operandi, żeby zmylić śledczych. Dwa razy, w pełen fantazji i bardzo śmiały sposób, uciekał spod kurateli policji.

Mężczyzna przez ponad 4 lata swojej zbrodniczej działalności zabił ponad 20 kobiet. Za popełnione przestępstwa został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku w Raiford na Florydzie. Eksperci uważają, że prawdziwa liczba ofiar Bundy’ego jest znacznie wyższa.

"Podły, okrutny, zły" - kogo zobaczymy na ekranie?

W rolę Teda Bundy'ego wcielił się Zac Efron, zaś obok niego jako Elizabeth Kloepfer wystąpiła Lily Collins. W filmie zobaczymy również czołówkę amerykańskich gwiazd, takich jak: Jim Parsons wcielił się w Larry'ego Simpsona, prokuratora, który skazał Bundy'ego, James Hetfield, zagrał funkcjonariusza Boba Haywarda, Dylan Baker zagrał oskarżyciela Davida Yokuma, a Terry Kinney detektywa Mike'a Fishera. W rolę sędziego Edwarda D. Cowarta, który skazał Bundy’ego na karę śmierci wcielił się John Malkovich. 

Film "Podły, okrutny, zły" będzie miał swoja premierę 10 maja, a już teraz możemy obejrzeć wciągający zwiastun filmu: