Tematy tabu okiem redaktorek kobieta.pl. W kolejnym odcinku naszego podcastu rozmawiamy o tym, o czym wiele osób nie chce, nie lubi albo zwyczajnie się wstydzi. Wychodzimy naprzeciw temu, co wywołuje szczególne poruszenie...

[Podcast] Bardzo Kobiecy odc. 8: tematy tabu

Apostazja, niechrzczenie dzieci, ślub cywilny zamiast kościelnego - gwiazdy, które wypowiadają się na te tematy, upubliczniając swoje zdanie, mogą wręcz z góry założyć, że spotkają się z falą komentarzy. Ale nie tylko postaci z show-biznesu to dotyczy - w wielu domach poruszenie tych kwestii bywa - delikatnie ujmując - ryzykowne. 

[To jest tabu] widać to między innymi w komentarzach na Facboooku - nie tylko naszym. [...]  Jeśli chodzi o moje kochane babcie, to temat tego, że można nie wierzyć w Boga po prostu nie istnieje - mówi Olga Pejas.

Czyli: jesteśmy ochrzczone, więc musimy wierzyć w Boga. Nie macie wrażenia, że to wynika z takiej zasiedziałej tradycji: musi być chrzest, komunia, bierzmowanie, a potem ślub kościelny, bo inaczej nie jesteśmy prawdziwym Polakiem / Polką? - pyta redaktor prowadząca kobieta.pl, Sandra Hajduk-Popińska.

Z jednej strony chcemy wzorem naszych rodziców postępować zgodnie z tradycją [...], z drugiej strony my się temu sprzeciwiamy - odpowiedziała Xymena Borowiecka.

W podcaście poruszyłyśmy także wątek negatywnych komentarzy, które spadły na Maję Hyży po tym, jak pojawiła się na czerwonym dywanie w sukni eksponującej ciążowy brzuch

[...] Maja pokazała się w tej kreacji na ściance i się zaczęło... "Ciężarna pokazuje nagi brzuch? Przecież może się przeziębić", "To jest niebezpieczne dla dziecka!" [...] Takie absurdy, jakie czytałam w sieci na temat tej kreacji, przerosły mnie samą. To eskaluje od poziomu 'dziewczyna w sukience' do 'nie dba o swoje dziecko' - przyznała Sandra Hajduk-Popińska. 

W ogólne mnie to nie zaskoczyło, wręcz spodziewałam się tego, jak zobaczyłam te zdjęcia [...] Po wielu latach pracy w mediach byłam wręcz przekonana, że pojawi się komentarz: "Nie przystoi" - nawiązała do słynnych zdjęć Xymena Borowiecka.

Zobacz także:

O czym jeszcze rozmawiałyśmy? Czego jeszcze i dlaczego w ogóle "nie przystoi pokazywać"? Tego dowiecie się z ósmego odcinka naszego podcastu!

Nasz [Podcast] Bardzo Kobiecy znajdziecie na samej górze artykułu, dostępny jest również w serwisie YouTube i na Spotify.

Poprzednie odcinki podcastu:

Artykuły, o których wspominałyśmy w odcinku: