[Podcast] Bardzo Kobiecy odc. 3: #GirlPower

Wierzycie w #GirlPower? - pyta Sandra Hajduk-Popińska, redaktor prowadząca kobieta.pl w trzecim odcinku naszego podcastu.

Sama mówi:

Dla mnie #GirlPower to ściema. Będę bardzo brutalna. Ja w ogóle nie wierzę w to hasło. Uważam, że jest przereklamowane. Strasznie irytuje mnie kiedy, co druga dziewczyna ma na koszulce napisane: #GirlPower, a niewiele za tym bardzo często idzie. Wydaje mi się, że stało się to takim marketingowym sloganem, a straciło swój mocny wymiar, który przecież mogło mieć.

Rozmawiamy jednak nie tylko o tym. Podejmujemy również temat tego, czy faktycznie tak jest, że tyle samo dobrego, ile złego my kobiety otrzymujemy od innych kobiet.

Dostałam w życiu "po tyłku" od kobiet, ale dostałam również dużo wsparcia. Myślę, że to jest wynik tego, że jesteśmy tresowane od dziecka - mówi Kasia Mizera.

Oczekujemy od dziewczyn, że wszystkie będziemy się lubiły i trzymały sztamę - dodaje Sandra Hajduk.

A gdzie tak naprawdę potrzebne jest #GirlPower? I czym właściwie powinno się odznaczać to "siostrzeństwo"?

W moim odczuciu w #GirlPower nie chodzi o to, żeby się każda wspierała, tylko o eliminację szkodliwych zachowań. Kiedyś to było nagminne, że pisało się: "Ale się ubrała?!". Teraz to wstyd coś takiego napisać. Teraz kobiety nawzajem się bronią, pisząc: "Jak możesz coś takiego powiedzieć o drugiej kobiecie?" - mówi Olga Pejas.

[Podcast] Bardzo Kobiecy znajdziecie na naszym kanale na YouTubie i Spotify!

Pozostałe odcinki naszego podcastu:

Zobacz także: