Kim jest Elize Matsunaga?

Zbrodnia, która wstrząsnęła nie tylko Brazylią, ale i całym światem, miała miejsce w 2012 roku. To wtedy 38 letnia Elize Matsunaga zgłosiła policji w São Paulo zaginięcie swojego męża, milionera Marcosa Matsunaga. Para poznała się w czasach, kiedy Elize pracowała jako call girl. Kobieta wychowała się na biednej wsi, z której uciekła po lepsze życie - marzyła o ukończeniu studiów i wyjściu za mąż, co znalazła u boku bogatego biznesmena. Małżeństwo doczekało się narodzin córki. Życie państwa Matsunaga nie było jednak tak bajkowe, jak mogłoby się wydawać - choć Elize mówiła, że „żyje jak księżniczka”, przyznała, że mąż znęcał się nad nią psychicznie i wielokrotnie zdradzał ją z prostytutkami. 

Po kilku tygodniach poszukiwań Marcosa, kobieta przyznała się do popełnienia morderstwa. Tego feralnego wieczoru, czekała na męża w apartamencie z naładowaną bronią. Aby ukryć ciało, poćwiartowała je i spakowała w walizki, które następnie porozrzucała w różnych miejscach São Paulo. 

Zobacz też:

”Historia pewnego morderstwa”

Serial „Elize Matsunaga: Historia pewnego morderstwa” składa się z czterech odcinków wypełnionych historią śledztwa i drastycznymi szczegółami zbrodni. Twórczynie serialu, dokumentalistki Diana Golts i Eliza Capai, przedstawiają nam oryginalne nagrania i wypowiedzi osób, które pracowały przy tej głośniej sprawie, policjantów, adwokatów, a także członków rodziny Marcosa i Elize. W dokumencie wystąpiła też sama sprawczyni zbrodni - skazana na 19 lat więzienia Elize została nagrana podczas przepustki. Kobieta nie przyznaje się do tego, że morderstwo było przez nią planowane. Ma nadzieję, że po wyjściu z więzienia odbuduje relacje z córką, która jest pod opieką rodziny Marcosa.