"Pisarze. Serial na krótko" - nowy serial Canal+ 

Nowy serial Canal+ "Pisarze. Serial na krótko" to seria kilkuminutowych odcinków, gdzie każdy opowie zupełnie inną historię.

W serialu zobaczymy uwielbiany przez widzów duet: Magdalenę Cielecką i Macieja Stuhra, którzy będą odgrywać postacie oraz sytuacje napisane specjalnie dla nich. Scenariusze do każdego z czterech odcinków pierwszego sezonu napisali cenieni i wybitni pisarze: Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk, Krzysztof Varga i Katarzyna Nosowska. Podobno autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki, dzięki czemu każdy odcinek serialu przeniesie widza w różne ciekawe lokalizacje i będzie dotyczył zarówno relacji międzyludzkich, zjawisk społecznych, jak i kultury czy polityki. Każdy z odcinków będzie sygnowana nazwiskiem autora.

"Pisarze. Serial na krótko" - skąd pomysł na taki nietypowy serial?

Jak zapewniają twórcy serialu pomysł na taką nietypową formę "wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni." "Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący" - mówi Mikołaj Lizut, reżyser serialu.

Nowy krótkometrażowy serial Canal + to odpowiedź na zapotrzebowanie widza na krótsze formy, które dzięki mobilnej telewizji można oglądać praktycznie wszędzie.

"Pisarze. Serial na krótko" - kiedy premiera?

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu "Pisarze. Serial na krótko" Canal+ pokaże w sobotę 8 czerwca o 20:45. Będą to odcinki do których scenariusze napisali: Krzysztof Varga („Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula”) i Jakub Żulczyk („Wzgórze psów”, współscenarzysta serialu „Belfer”).

Z kolei 15 czerwca o 20:45 premierę będą miały odcinki napisane przez Dorotę Masłowską („Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw królowej”) i piosenkarkę Kasię Nosowską (powieść „A ja żem jej powiedziała...”).

My już nie możemy się doczekać, a Wy?