Piotr Polk i Joanna Gajewska - jak się poznali?

Piotr Polk i Joanna Gajewska nie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich relacja z początku była bowiem stricte zawodowa. Zaczęła się po tym, jak Piotr Polk osiągnął sukces w programie "Jak Oni Śpiewają" - oczarował Polskę swoim głosem, a w ostatecznym starciu zajął 2. miejsce. Niebywały wzrost popularności sprawił, że do aktora zaczęły napływać dziesiątki nowych propozycji zawodowych. Konieczne było więc zatrudnienie profesjonalnej managerki. Została nią właśnie Joanna Gajewska.

Co ciekawe, to ona wpadła na pomysł, by Piotr nagrał pierwszą płytę Polk in Love (2008), która uczyniła aktora cenionym przez publiczność muzykiem. Krążek w Polsce i Wielkiej Brytanii pokrył się złotem, a wspólna praca nad albumem zbliżyła aktora i jego managerkę do tego stopnia, że zawodowe relacje szybko zamieniły się w przyjaźń. Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że to wielki talent. I nie pomyliłam się! - mówiła w 2008 roku Joanna Gajewska. 

Album z piosenkami o miłości, do którego stworzenia Piotra Polka namówiła przyszła żona... Czy może być romantyczniej? Para udowadnia, że zdecydowanie tak.

Piotr Polk i Joanna Gajewska: sekretny związek i relacje z córkami Joanny Gajewskiej

Wkrótce zaczęto plotkować, że małżeństwo Piotra Polka przechodzi kryzys. Aktor i jego druga żona (pierwszą była aktorka Hanna Wrycza), również aktorka, Magdalena Wołłejko mieli oddalić się od siebie ze względu na bujne życie towarzyskie i zawodowe mężczyzny. To, o czym mówiło się w kuluarach, okazało się prawdą. Piotr Polk i Magdalena Wołłejko rozwiedli się w styczniu 2011.

Mamy tylko jedno życie. Szkoda je marnować na bycie z kimś na siłę, bez uczuć. Czasem rozstanie powoduje, że człowiek znajduje sobie właściwe miejsce, tę drugą połówkę. Nie można budować zamku z piasku [...] Czasem warto zaryzykować, zacząć od nowa - mówił tuż po rozwodzie z drugą żoną Piotr Polk. 

Początkowo Piotr Polk i Joanna Gajewska nie ujawniali, że łączy ich coś więcej niż praca. Jednak kiedy stali się nierozłączni, również na imprezach branżowych, zaczęto dociekać, kim jest piękna blondynka, która stoi u boku przystojnego aktora. Oni byli skupieni na sobie i nie zamierzali dzielić się szczegółami z życia prywatnego. W jednym z wywiadów z tamtego okresu aktor przyznał, że publiczne eksponowanie uczuć nie jest w jego stylu:

Uczucia są moją intymną sprawą i prywatnie nie lubię wieszać się na szyi, żeby udowodnić, jak to ja mocno kocham. Robię to, oczywiście, ale nie na pokaz.

Piotr nie nigdy nie doczekał się dzieci, Joanna w momencie związania się aktorem, wychowywała dwie córki z poprzedniego związku - Aleksandrę (obecnie posłankę na Sejm IX kadencji i wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Warszawie) i Julię. Jak się później okazało, aktor bez problemu znalazł z nimi wspólny język. Nie mamy żadnych barier. Traktujemy się poważnie. Możemy rozmawiać o wszystkim, nawet o tym, o czym nie rozmawiają z mamą. Może jestem bezpieczny, obiektywny i jestem w stanie wszystkiego wysłuchać? - mówił aktor w rozmowie z jednym z popularnych magazynów.

Piotr Polk i Joanna Gajewska: sekretny ślub

Para do tego stopnia nie podejmowała tematu swojego związku, że o ich ślubie dowiedzieliśmy dopiero trzy lata po fakcie. W 2018 roku okazało się, że Piotr Polk i Joanna Gajewska sakramentalne "tak" powiedzieli sobie w 2015 roku. Żona aktora zapytana przez magazyn "Twoje Imperium" o "sekretny ślub" odpowiedziała:

Zobacz także:

Niczego nie ukrywaliśmy, lecz nie widzimy powodu, by informować o swoim życiu prywatnym. [...] Życie prywatne zachowujemy z mężem dla siebie.

Piotr Polk w jednym z wywiadów wyjawił, że u boku żony jest szczęśliwszy niż kiedykolwiek:

Dotarłem do właściwego portu. Dobrze się w nim czuję. To port, w którym osłaniają mnie mocne falochrony. Z przyjemnością wracam do domu. Miło myśleć, że ktoś czeka. Jestem szczęśliwy, gdy jest przy mnie osoba, z którą mogę się dzielić absolutnie wszystkim. Nie tylko ciałem, ale całą resztą, i dobrą, i złą.

Od 2019 roku Piotr Polk i Joanna Gajewska dzień urodzin aktora - 22 stycznia - świętują podwójnie - są bowiem dziadkami. Jak zapewniają, wnuki i siebie nawzajem kochają nad życie.