Piotr Balicki nie żyje

Piotr Balicki nie żyje - informację tę podał serwis Plejada, który skontaktował się z jego rodziną. Prezenter i konferansjer odszedł nieco ponad pół roku po tym, jak zdiagnozowano u niego czerniaka. Miał 38 lat.

Jeszcze wczoraj Marcin Prokop wygłosił na antenie TVN poruszający apel - poprosił o wsparcie dla ciężko chorego kolegi. W szpitalu leży chłopak, który jest bardzo ciężko chory i jest częścią naszej TVN-owej rodziny. To jest człowiek, który gdyby był zdrowy, biegłaby tutaj wśród państwa i rozgrzewałby publiczność. Oddawałby wam swoją dobrą energię. Był i może będzie najlepszy w swoim fachu. Piotrek Balicki. Chciałbym, abyście państwo oddali mu swoją dobrą energię tą, którą się dzielił, ze wszystkimi przez lata swojej pracy - powiedział w przejmujący sposób dziennikarz.

Kim był Piotr Balicki?

Piotr Balicki od lat związany był z telewizją TVN. Pracował jako animator publiczności przy znanych programach stacji. Miał również okazję być jednym z trenerów w programie "Mali giganci". W lutym 2022 roku za pośrednictwem social mediów poinformował, że zmaga się agresywną postacią czerniaka, w maju w programie "Miasto Kobiet" wyznał natomiast, że lekarze dają mu jedynie 30 proc. szans na pokonanie choroby. 

Prezenter w rozmowie z dziennikarkami TVN Style ujawnił, że do poszukania źródła problemów zdrowotnych namówił go Marcin Prokop - dziennikarz, a prywatnie bliski kolega. Robiliśmy edycję „Mam talent" i Marcin Prokop w przerwie reklamowej mówi do mnie: »Wiesz, masz coś dzisiaj formę gorszą«. Mnie bolała ręka. Mówi: »To idź sobie sprawdź, jakiś rentgen, coś«. Zrobiłem rentgen i nic. Poszedłem na rezonans. W Polsce, żeby się zdiagnozować, to nie jest łatwa sytuacja. Musisz na to czekać albo zapłacić za to duże pieniądze. W końcu okazało się, że to moje czekanie bezsensowne było błędem - przyznał w programie "Miasto kobiet" Piotr Balicki.

Niestety, prezenterowi nie udało się wygrać walki z chorobą. Pod jego ostatnim postem na Instagramie (@pio_bal) pojawiły się liczne wpisy, w których przyjaciele wyrażają żal z powodu jego śmierci. "Spoczywaj w pokoju tam u góry! Rozweselaj nas z góry tak jak za każdym razem", "Nie wierzę! Tak strasznie mi przykro...", 'Twoja cudowna osoba na zawsze pozostanie w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju Piotruś", "Nagrania programów w TV już nigdy nie będą takie same! Dzięki, że mogłem Cię poznać. Trzymaj się tam na górze! [*]" - czytamy.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje. 

Zdjęcia Piotra Balickiego znajdziecie w galerii pod artykułem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: