Polka będzie monitorować wybory prezydenckie w Stanach

Mimo że wybory prezydenckie w USA będą miały miejsce 3 listopada, w niektórych stanach trwa już głosowanie korespondencyjne. W związku z tym, pracę rozpoczęła Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) zajmująca się monitoringiem wyborów. W tegorocznych amerykańskich wyborach, w których przedstawiciel republikanów Donald Trump zmierzy się z nominatem demokratów Joe Bidenem, szefową misji obserwacyjnej OBWE została Urszula Gacek. To pierwsza Polka w historii, która objęła tę funkcję! 

ZOBACZ TEŻ: Narcyzm, seksizm i zakłamanie. Bratanica Donalda Trumpa wydaje książkę o wuju: "To potwór"

Kim jest Urszula Gacek?

Pierwsza w historii Polka - szefowa misji monitorującej wybory, Urszula Gacek, to dyplomatka z ogromnym doświadczeniem. To nie pierwsza jej misja monitorująca wybory. Kierowała już kilkoma misjami ODIHR (Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w instytucji OBWE). Urszula Gacek urodziła się w Wielkiej Brytanii, ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Oksfordzkim. Była stałą przedstawicielką RP przy Radzie Europy w Strasburgu i Konsul Generalną RP w Nowym Jorku. W Polsce mieszka od 1991 roku. Zasiada w Radzie Instytutu Studiów Strategicznych w Krakowie.

Co ciekawe, Urszula Gacek, to kobieta wielu zainteresowań - w między czasie postanowiła rozpocząć przygodę z własnym biznesem, jakim była produkcja niepasteryzowanego octu. Jak sama mówi:

"Produkcja octu wcale nie była w moich planach zawodowych, to raczej wynik szczęśliwego splotu okoliczności i inspiracji. [...]Mieszkając w Nowym Jorku, poznałam tam dobrze znany i szeroko używany tzw. surowy, niefiltrowany ocet cydrowy, produkowany z 100% soku jabłkowego", powiedziała w wywiadzie dla MamBiznes.pl.