Pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska w poruszających słowach odniosła się do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Ołena Zełenska - oświadczenie

Mój drogi narodzie! Ukraińcy! Patrzę dziś na was wszystkich. Na wszystkich, których widzę w telewizji, na ulicach, w internecie. Widzę wasze posty i filmy. I wiecie co? Jesteście niesamowici! - zwróciła się do rodaków pierwsza dama Ukrainy.

Ołena Zełenska przyznała, że zamierza trwać przy rodzinie i zachować spokój:

Jestem dumna, że żyję z wami w tym samym kraju! Mówi się, że wielu to tłum. To nie dotyczy nas. Bo tysiące Ukraińców to nie tłumy. To jest armia! I dzisiaj nie będę panikować i płakać. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich. I obok mojego męża. I z wami.

Na koniec dodała:

Kocham was! Kocham Ukrainę!

Ołena Zełenska o byciu pierwszą damą Ukrainy

Zanim Wołodymyr Zełenski został prezydentem Ukrainy, przez lata pozostawał na Ukrainie osobą publiczną. Był aktorem i satyrykiem. Ołena Zełenśka również była obecna w mediach, jednak od zawsze walczyła o prywatność i spokojne dzieciństwo dla swoich pociech. Nigdy nie publikowałam ich zdjęć na moich profilach w mediach społecznościowych; teraz też nie będę tego robić - mówiła w wywiadzie dla Vogue Ukraine. Mogłabym dalej żyć swoim życiem, trzymając się z dala od problemów i ataków medialnych. Postanowiłam jednak wspierać męża: na poziomie emocjonalnym, ta praca nie jest dla niego łatwa, a on potrzebuje kogoś, kto będzie w pobliżu - tłumaczyła.