Mam nadzieję, że – jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie – zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek – zaapelowała pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. Przeczytajcie, co ma do przekazania.

Agata Duda apeluje: "Rosyjskie kobiety, zatrzymajcie wojnę"

Pierwsza dama zaproponowała, aby za pośrednictwem mediów społecznościowych przyłączyć się do akcji polegającej na wstawieniu swojego zdjęcia z kartką papieru, na której widnieje napis: #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę.

Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny - powiedziała Agata Duda i przedstawiła założenie akcji:

Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi. Niech każda z nas opublikuje w mediach społecznościowych w najbliższy wtorek, 8 marca, swoje zdjęcie z kartką papieru, na której widnieć będzie napis #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę. 

Na koniec, Agata Duda podkreśliła, że liczy na to, że o akcji będzie głośno na całym świecie:

Mam nadzieję, że - jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie - zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie!​ - zakończyła.

Na kartce zamiast po polsku "Rosyjskie kobiety, zatrzymajcie wojnę" warto napisać cyrylicą: #Российскиеженщиныостановитевойну. Dzięki temu z pewnością zwiększy się siła przekazu.

Wcześniej, wraz z pierwszą damą Litwy, Dianą Nausėdienė Agata Duda zaapelowała o zakończenie wojny. Żony prezydentów Polski i Litwy wspólnie wystosowały list otwarty, w którym podkreśliły, że "ataki na placówki medyczne i oświatowe stanowią ciężkie naruszenie zasad międzynarodowego prawa humanitarnego". 

Zobacz także:

UKRAINKI BIORĄ CZYNNY UDZIAŁ W WOJNIE:

JAK POMÓC?