Garou: partnerka i córka

Garou nigdy się nie ożenił, choć ma za sobą kilka poważnych związków. Przez parę lat spotykał się ze szwedzką modelką Ulrike, która w 2001 roku urodziła mu córkę o imieniu Emelie. Następnie umawiał się z arabską piosenkarką Arwą Jassem. Jego kolejną poważną miłością została francuska wokalistka Lorie, z którą planował ślub w 2010 roku, jednak do ceremonii nie doszło. Obecnie muzyk jest związany z kanadyjską modelką Stephanie Fournier.

Garou w trasie koncertowej

Trasa koncertowa Garou promuje jego najnowszy, dziesiąty już album studyjny pt. Soul City, który swoją premierę miał w listopadzie zeszłego roku. Na krążku znalazło się 13 anglojęzycznych utworów, w tym covery takich hitów jak "Ain't No Mountain High Enough" czy "You Can't Hurry Love". W tym roku mija także 20 lat od wydania jego debiutanckiego albumu Seul, który przyniósł mu popularność w Kanadzie i Europie. W związku z tym muzyk zaprezentuje również swoje najbardziej znane hity, za które pokochali go fani.

Wokalista odwiedził Polskę jesienią 2018 roku w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 20-lecia działalności artystycznej. Wtedy można było go posłuchać aż w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Krakowie i Lublinie. Ostatnio można było go posłuchać w lutym 2020 w Polsce.

Garou - popularne piosenki

Kariera Garou nabrała rozpędu w 1997 roku, kiedy podczas koncertu ze swoim zespołem The Untouchables został wypatrzony przez Luca Plamondona. Młody muzyk otrzymał od niego propozycję roli Quasimodo w musicalu Notre-Dame de Paris. Przez następne dwa lata występował na deskach teatrów w miastach na całym świecie, m.in. w Londynie, Paryżu i Montrealu.

Wtedy też Pierre Garand, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko artysty, postanowił przyjąć pseudonim "Wilkołak", czyli właśnie Garou. Belle to jego największy hit tamtych czasów. Piosenka pochodzi ze spektaklu Notre-Dame de Paris, gdzie Garou śpiewał ją razem z Danielem Lavoie i Patrickiem Fiori. Utwór o miłości do ślicznej Esmeraldy został wybrany najpiękniejszą piosenką 50-lecia na antenie francuskiego radia RTL. Muzyk wielokrotnie prezentował Belle z wspólnie innymi wykonawcami.

Podczas festiwalu w Sopocie w 2002 roku razem z nim zaśpiewali ją Piotr Cugowski i Robert Janowski.

Nie sposób pominąć też najbardziej znanej piosenki Garou - Gitan. Był to drugi singiel z jego debiutanckiej płyty Seul, który największe triumfy święcił w Polsce. To właśnie dzięki temu utworowi Kanadyjczyk stał się szeroko rozpoznawalny w naszym kraju. Liryczna piosenka o pragnieniu wolności niczym tytułowy gitan, czyli Cygan, została przez polskich internautów wybrana hitem roku 2002. Sam album został natomiast numerem jeden sprzedaży w Polsce i pokrył się platyną.

Zobacz także:

Wielki sukces Garou odniósł również za sprawą piosenki Reviens z płyty o tym samym tytule. Wydawnictwo pokryło się w Polsce złotem już w dniu premiery.

Podczas minionych 20 lat mogliśmy usłyszeć zarówno utwory francuskie, jak i angielskie w repertuarze Garou. Piosenki francuskojęzyczne muzyka są jednak najbardziej cenione.

Garou jest multiinstrumentalistą: gra na gitarze, klawesynie, fortepianie i trąbce. Możemy się więc spodziewać show pełnego nie tylko pięknego wokalu, ale i zróżnicowanej muzyki.