Piercing: jaka stylizacja uszu jest w tym sezonie najmodniejsza?

W tym sezonie jedna para kolczyków, to zdecydowanie zbyteczna skromność. Instagramerki i najlepsze marki biżuteryjne wylansowały trend na maksymalizm w piercingu. Gorącym trendem sezonu jest stylizacja całego ucha - od płatka, przez całą długość chrząstki, aż po sam czubek. A my pogłębiłyśmy wiedzę, nie tylko jak stylizować ucho, ale jak nazywać poszczególne sposoby i miejsca przekłucia ucha. Helix, conch, tragus - jeśli te nazwy nic ci nie mówią, zobacz tę ściągawkę, która pomoże ci dobrać idealnie model kolczyka. 

Ania Kruk

Piercing miał kiedyś znaczenie symboliczne, należał do rytuałów, był sposobem na wyrażenie określonych poglądów czy przynależności do pewnej grupy społecznej - dziś jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślanie urody. Odpowiednio dobrane kolczyki podkreślają atuty - twarz, włosy, łuk brwiowy, a nawet kości policzkowe zyskują zupełnie nową oprawę.

Najmodniejsza biżuteria do piercingu: Ania Kruk "przebija siebie" w nowej kolekcji!

Ania Kruk

Ania Kruk to jedna z tych marek, które błyskawicznie odpowiadają na instagramowe trendy, a czasem wręcz je lansują. Nie inaczej jest tym razem. Marka wypuściła na rynek całą bogatą kolekcję do piercingu wraz z kampanią hołdującą różnorodności i zachęcającą do łamania reguł.

Dziś już kompletnie odchodzi się od przekonania, że piercing to określony typ ludzi lub określone grupy społeczne. Chcemy by świat był otwarty, zmienny i ciekawy, tak jak my sami i że warto podkreślać to także biżuterią. Zachęcamy do odwagi, „przebij siebie samego”, znaczy po prostu – zrób coś więcej!” – mówi Martyna Olszak-Bachora, head Działu Kreatywnego marki ANIA KRUK

Modny piercing: nausznice - alternatywa dla tych, którzy nie mają przekłuć

To mit, że do stylizacji ucha musisz mieć przekłucia - oprócz klipsów, których vintage look dodaje unikatowego charakteru całej stylizacji, masz też do wyboru supermodne nausznice, którymi możesz przyozdobić nawet cały płatek ucha albo skomponować go z różnorodną kompozycją. Nie ma tu żadnych reguł, a zasada jest wtedy jedna: zaszalej - z formatem, materiałem, kamieniem, kształtem i kolorem!

Modny piercing: biżuteria w kolorze zieleni

Zieleń to jeden z najsilniejszych trendów także w biżuterii. Głębokie odcienie szmaragdu, połyskującej tafli morza czy seledynu potrafią zatrzymać wzrok swoim tajemniczym urokiem. Gdyby o biżuterii można mówić wierszem, to ta w odcieniach zieleni jest jak syreni śpiew - totalnie oczarowująca i hipnotyzująca, czy to w małym kamieniu na sztyfcie (np. Jagg), na fluo nausznicy (np. Berries) czy jak w modelu kolczyków See the ocean earrings z najnowszej kolekcji Maar z kwarcem migoczącym niczym falująca w słońcu woda.

Zobacz także:

Kolekcja „O wschodzie na plaży” MAAR lato 2022

Modna biżuteria: minimalistka wśród maksymalistek

ROSA

Kochasz trendy, ale najbardziej minimalizm? Jeśli tak, to nawet hołdując filozofii Skandynawek, odnajdziesz się w trendzie na maksymalizm w biżuterii ucha. Delikatne obręcze, geometryczne kształty, gładkie lub młotkowane faktury pozwolą ci zachować swój styl tam, gdzie barokowy przepych. Naszą inspiracją jest niezmiennie stylizacja biżuterii jaką reprezentuje polska marka biżuteryjna Rosa - szlachetna, dostojna i stylowa.