"Mushroom blond" najnowszym trendem w internecie

Wszystkim znany jest trend rozjaśniania włosów na lato i przyciemniania na zimę. Jest to całkowicie naturalne. Latem słońce naturalnie rozjaśnia nasze włosy, z kolei zimą odrastają, przez co wizualnie wydają się ciemniejsze. Zależność ta wydaje się jednak być bez znaczenia, gdy mowa o najnowszym trendzie w koloryzacji włosów, prosto z Pinteresta. Styl ten łączy jasne, letnie tony z ciemnymi zimowymi, co w rezultacie daje wyjątkowy kolor. Oto jest „pieczarkowy blond”. Kolor od chwili pojawienia się zawojował internet, stając się najbardziej wyszukiwanym kolorem na portalu Pinterest. Jego wyszukiwania wzrosły o 308 proc.  Zainteresowaniem znacznie wyprzedził dotychczas królujący platynowy blond, którego wyszukiwania spadły o 26 proc.

"Kolor włosów pieczarkowy" - jak wygląda i komu pasuje?

Zazwyczaj lato serwuje nam dwa rodzaje blondów: ciepły, złotawy blond niczym z południowej Kalifornii lub zimny, platynowy blond jak ten, który jeszcze niedawno nosiła Kim Kardashian-West. Kolor włosów „pieczarkowy blond” również ma chłodny ton, ale wyraźnie odznaczają się w nim szarości, srebro i ciemny czubek głowy tworzący bardzo subtelne ombre. Pojawił się również „pieczarkowy brąz” bazujący na chłodnych ciemnych włosach, dla każdej brunetki, która nie chce pożegnać się z ciemniejszą oprawą twarzy.

Jak zrobić "mushroom blond"?

"Mushroom blond" to bardzo ciekawy, ale i specyficzny kolor. Nie jest to tradycyjny blond. Kolor włosów "mushroom blond" to coś pomiędzy ciemnym blondem, a jasnym brązem. Jest to więc idealny kolor dla niezdecydowanych. W takiej koloryzacji na pewno będziesz się wyróżniać. Zwłaszcza latem, kiedy większość kobiet wybiera jasny blond lub pasemka. 

Jeśli chcesz uzyskać kolor włosów pieczarkowy, poproś fryzjera o subtelne ombre w kolorze jasnego brązu lub ciemnego blondu. Poproś też o dodanie kilku pasemek w tych kolorach. Pamiętaj, żeby poprosić o kolor w popielatym odcieniu, inaczej skończysz z tradycyjnym brondem.  Zawsze możesz też zapisać sobie ulubione zdjęcie włosów w kolorze "pieczarkowego blondu" i pokazać je swojemu fryzjerowi. 

"Pieczarkowy blond" - jak dbać o kolor?

"Pieczarkowy blond" nie jest wymagającym kolorem, jeśli chodzi o pielęgnacje. Wystarcz, że będziesz pamiętać, żeby raz lub dwa razy w miesiącu wykonać specjalną płukankę, która przywróci fryzurze chłodny odcień i zapobiegnie pojawianiu się żółtego refleksu. Regularnie musisz natomiast stosować specjalny szampon i odżywkę do włosów farbowanych. Pamiętaj też o odpowiedniej pielęgnacji. Chociaż przy tej koloryzacji rozjaśnianie nie jest konieczne, to każde farbowanie może wysuszać włosy. Pamiętaj o nakładaniu raz w tygodniu maski na włosy i stosowaniu olejków i preparatów chroniących przed wysoką temperaturą.