Pięcioraczki urodzone w Poznaniu mają już imiona

Pięcioraczki urodzone w Poznaniu to cztery dziewczynki i jeden chłopiec. Dzieci przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży w niedzielę wieczorem, czyli 11 tygodni przed planowanym terminem. Poród odbył się w wyniku cesarskiego cięcia. Jak informują lekarze takie wcześniejsze porody są normalne w przypadku ciąż mnogich.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej poinformowano, jakie imiona otrzymały pięcioraczki z Poznania i ile ważyły w momencie porodu:

  • Anastazja, 680 g
  • Klara, 845 g
  • Laura, 980 g
  • Maksymilian, 1240 g
  • Wiktoria, 1020 g.

Przeczytaj także: 

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2020: oto najnowsze trendy imion dla dziewczynek i chłopców [LISTA]

Słynna modelka wychowuje synka z zespołem Downa. Historia jej rodziny wzrusza do łez

Pięcioraczki z Poznania przyszły na świat w 15 minut

Mama pięcioraczków z Poznania jest gnieźnianką i od jakiegoś czasu przebywała w szpitalu. Jak podaje portal TVP Info, kobieta urodziła w zaledwie 15 minut. Po porodzie popłakała się ze szczęścia.

Szczęśliwa mama leczyła się na niepłodność, jednak do zapłodnienia doszło w sposób naturalny.

Zobacz także:

Pięcioraczki z Poznania: jaki jest ich stan zdrowia?

Pięcioraczki są w dobrej kondycji, a po narodzinach każde z nich otrzymało przynajmniej siedem punktów w skali Apgar. Dzieci przebywają w inkubatorach i ich rozwój przebiega prawidłowo.

To pierwszy przypadek narodzin pięcioraczków w Poznaniu od 14 lat. 15 lutego 2007 r. na świat przyszły Emilia, Kamil, Karol, Maja i Wiktoria Górkowie z Brzeska.

Narodziny pięcioraczków to pierwszy taki przypadek w Poznaniu od 14 lat. 15 lutego 2007 roku w poznańskim szpitalu urodziły się pięcioraczki państwa Grzegorza i Katarzyny Górków - Emilia, Kamil, Karol, Maja i Wiktoria. Z kolei 2 listopada 2006 roku w szpitalu przy ulicy Polnej urodziły się pięcioraczki państwa Edyty i Marcina Ziemlińskich ze wsi Pławce koło Środy Wielkopolskiej: Adam, Bartek, Sebastian, Ola i Natalia.

To Cię również zainteresuje: Najnowsze zdjęcia sześcioraczków są hitem internetu!

Źródło: Epoznan.pl, TVP Info