Budowa zapachu – fazy zapachowe

Wybierając perfumy powinnyśmy pamiętać o zjawisku faz zapachowych, szerzej znanych jako nuty zapachowe. To mieszanki aromatów, które aktywują się w określonej kolejności. Dlatego wybierając zapach nie należy się śpieszyć. Pierwsze wrażenie może być mylące.
Jakie fazy zapachowe wyróżniamy?

  • faza głowy – pierwsze nuty zapachowe, które czujemy intensywnie po pierwszych minutach od nałożenia perfum,
  • faza serca – nuty zapachowe, które stają się wyczuwalne około godziny po użyciu perfum,
  • faza głębi - najbardziej "obiektywna" woń perfum, to ona pozostaje z nami przez cały dzień.  

Co to oznacza? Nie podejmujmy decyzji o zakupie perfum pochopnie. Warto wypróbować zapach na skórze i spędzić z nim kilka godzin. W ten sposób będziemy miały pewność, że perfumy pasują do naszego gustu i charakteru.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez W.KRUK (@wkruk1840) Wrz 11, 2019 o 3:46 PDT

Jak wybierać perfumy zgodnie ze swoim charakterem?

Dobrze dobrany zapach powinien być dla nas jak druga skóra, w niewidoczny sposób dodawać nam pewności siebie i pasować do naszego charakteru. Jednym z podstawowych podziałów zapachów jest podział na grupy zapachowe określane na bazie dominujących nut zapachowych.

Zapachy kwiatowe

Perfumy, których dominującymi składowymi są nuty kwiatowe stworzone są z myślą o paniach preferujących delikatne kobiece zapachy. Jest to bardzo uniwersalny rodzaj zapachów, pasujący zarówno młodym dziewczynom, jak i dojrzałym kobietom, które chciałyby dodać sobie szczyptę kobiecości. 
Jednym z zapachów reprezentującym tę kategorię jest W.KRUK ROSE.

W.KRUK ROSE to kwintesencja kobiecości w pełnym rozkwicie. Przywodzi na myśl zmysłowość różowych diamentów, skąpanych w świetle brzasku. Otulające kwiatowe nuty, przełamane rześkością cytrusów, zostają dopełnione ciepłą głębią różowego złota.

Zapachy owocowe

Zapachy owocowe działają jak doskonały zastrzyk energii i pewności siebie. Świeże aromaty owocowe i cytrusowe często przełamywane są przez aromaty cieplejsze. Takie połączenie przypadnie do gustu osobom aktywnym, nowoczesnym i pełnym energii. Przykładem zapachu owocowego jest W.KRUK BLUE

Sekret niesamowitej energii W.KRUK BLUE kryje się w kontrastach. Zapach jest nowoczesny i przejrzysty, jak błękitny diament. Wydaje się być skomponowany ze świeżości morskich fal, ciepła aksamitnego piasku i dopełniony bezkresem horyzontu.

Zapachy aldehydowe

Jeden z najbardziej klasycznych typów zapachów, kojarzący się z klasyczną elegancją. Zapachy typu aldehydowego są klasyczne i ponadczasowe. Doskonale pasują do osób stawiających na klasyczny szyk. Takim zapachem jest W.KRUK PURE, który charakteryzuje się szlachetnym i ponadczasowym zapachem.

W.KRUK PURE to czar szlachetności i ponadczasowości. Wyjątkowy zapach, który zdaje się lśnić od pierwszych nut, niczym najczystszy diament. Po prostu piękno doskonałe

Zapachy orientalne

Ciepłe i otulające zapachy, kryjące w sobie na przykład słodką wanilię lub rozgrzewający cynamon. Jest to najcięższy typ zapachów, bardzo często tworzony w duchu unisex. Ten typ zapachu przypadnie do gustu osobom, które lubią otaczać się uwodzicielską aurą tajemnicy. Jednym z takich zapachów jest W.KRUK BLACK – woda perfumowana unisex. 

W.KRUK BLACK, stworzona z myślą o osobach, które poszukują nieoczywistych połączeń. Inspiracją dla powstania zapachu był najbardziej tajemniczy diament o barwie głębokiej czerni. W.KRUK BLACK skrywa moc, odwagę i intensywność w aksamitnej oprawie Orientu.

Wybierając zapach należy pamiętać o swoich osobistych preferencjach i dobrać go idealnie do swoich potrzeb i oczekiwań. Zapachy W.KRUK możesz kupić w sklepie internetowym ...

Tylko teraz możesz zgłosić się i przetestować jeden z 4 zapachów W.KRUK w Klubie Testerek
Wypełnij poniższy formularz i zostań jedną z 200 testerek zapachów W.KRUK.