Perfumy o zapachu świeżego prania: Clean

Na pierwszym miejscu plasuję się oczywiście flakon Clean Fresh Laundry - tłumacząc dosłownie, to perfumy o zapachu świeżego prania, marki o nazwie „Czystość”. Perfumy Clean słyną z oryginalnych, a jednocześnie doskonale nam znanych i lubianych kompozycji zapachowych - zapach deszczu, skóry, czy właśnie świeżej pościeli. Fresh Laundry to połączenie nut trawy i limonki z piżmem, heliotropem i jaśminem. 

The Library of Fragrance - Pure Soap

”Czysty zapach mydła” - tak z kolei przetłumaczymy nazwę perfum The Library of Fragrance, słynącej z prawdziwie ekstrawaganckich i jakże trafionych kompozycji (w ofercie marki znajdziemy m.in. zapach kociego futerka, plasteliny Play-Doh, czy… zasypki dla niemowląt). Cóż może bardziej pachnieć czystością, jak klasyczne mydło? Dodatkowym plusem „Pure Soap” jest cena - flakon 30 ml kosztuje niecałe 60 zł. 

Narciso Rodriguez Narciso

Dla fanek lekko-ciężkich zapachów. Biały Narciso kryje w sobie wędrówkę po lesie w ciepłym, wełnianym szalu - z jednej strony wyczuwalna intensywna, drzewna świeżość, z drugiej otulające piżmo. Wprawne nosy zauważą też po chwili nuty gardenii i bułgarskiej róży. Przewrotnie nazwałybyśmy go zapachem rześko-wieczorowym. 

Zobacz też:

Sarah Jessica Parker - Lovely

Jest drzewo, jest i piżmo, jednak w znacznie łagodniejszym wydaniu niż opisane wyżej Narciso. Perfumy, sygnowane przez gwiazdę „Seksu w Wielkim Mieście” to kompozycja, w której pierwsze nuty grają wiosenne jabłko i bergamotka, a także zmysłowe piżmo i bursztyn. Bezpretensjonalne, „codzienne”. Podobnie jak ich cena - około 50 zł za flakon 30 ml. 

Dolce&Gabbana - Light Blue 

Ciężko uwierzyć, że ktoś jeszcze nie wie, jak pachną Light Blue - kultowy flakon po raz pierwszy zagościł na sklepowych półkach aż 21 lat temu! Jeśli jednak jesteś jedną z tych osób, spieszymy z podpowiedzią - to perfumy, które pachną jak czysta, wyprasowana, biała koszula. Są świeże, lekko cytrusowe, czuć w nich delikatne nuty, przypominające…szampon do włosów. Same nie możemy się zdecydować, czy to zapach wiosny, czy raczej tęsknoty za latem…