Perfumy dla Wodnika 

Wodniki to indywidualiści. Nie lubią utartych schematów, bywają lekko ekscentryczni, ale przy tym potrafią powstrzymać emocje. Są lubiani i tolerancyjni, a kobiety spod tego znaku zawierają wieloletnie przyjaźnie i stają się powierniczkami największych sekretów. Zapach dla Wodnika powinien odzwierciedlać jego potrzebę niezależności, jak woda perfumowana Marc Jacobs Decadence, w której szampan, bergamotka i gardenia łączą się z szafranem, wanilią i bursztynem.

Perfumy dla Ryb

Ryby to typowi artyści, wrażliwcy, obdarzeni wyjątkową intuicją. Kobiety spod znaku ryb są enigmatyczne, a jednocześnie w związkach mają czyste intencje: za partnerem, lub przyjaciółką, skoczyłyby w ogień, co nieraz przypłacają własnym cierpieniem. Charakter Ryb podkreślą Gucci Bloom, intensywne, kwiatowo - pudrowe perfumy, z delikatną nutą tuberozy i jaśminu. Idealne na lato.

Perfumy dla Barana

Barany są odważne, spontaniczne i otwarte na nowości, często przejmują inicjatywę i nie zrażają się niepowodzeniami. Kobiety spod tego znaku to prawdziwe wojowniczki, nie boją się stawiać na swoim, a już w żadnym wypadku nie pozwolą sobie na zdominowanie przez mężczyznę. Doskonałym zapachem dla Barana jest Love Story od Chloe - połączenie kwiatu pomarańczy z jaśminem z Madagaskaru. 

Perfumy dla Byka 

Byki są zdecydowane, a czasem wręcz uparte. Lubią oddawać się przyjemnościom i wygodom. Kobiety spod znaku Byka nie oszczędzają na swoich potrzebach, jak również na potrzebach bliskich - są stałe w uczuciach, a długie relacje zaspokajają ich poczucie bezpieczeństwa. Tu bezapelacyjnie sprawdzi się kultowy Chanel no 5. Intensywny, ultrakobiecy i luksusowy, najlepiej oddaje charakter Byka. 

Perfumy dla Bliźniąt

Bliźnięta są z reguły ciekawe świata, mają mnóstwo zainteresowań i...szybko się nudzą (również partnerami). Osoby spod tego znaku znane są z ciętego języka i poczucia humoru. Kobieta bliźniak to typ błyskotliwej intelektualistki, która często inicjuje dyskusje, a nawet kłótnie. Zapach dla bliźniaka musi być nieoczywisty i zaskakujący, jak Eternity Now od Calvin Klein. To połączenie soczystej nektarynki, smakowitego liczi z miękkim kaszmirem i zmysłowym piżmem.

Perfumy dla Raka

Raki są wyjątkowo wrażliwe, uczuciowe i empatyczne. Kobiety spod znaku Raka cechuje delikatność, duża dawka romantyzmu i odrobina nieśmiałości. Bywają postrzegane jako bojaźliwe i wycofane, łatwo się przywiązują - nie tylko do osób, ale również do rzeczy materialnych, które wywołują u nich dobre wspomnienia. Perfumy dla Raka powinny być radosne, "ciepłe" i kwiatowe, jak Lancome Miracle:

Perfumy dla Lwa

Lwy są pewne siebie, lubią być w centrum uwagi, dlatego często uważane są za próżne i egoistyczne. Kobiety spod znaku lwa to niepoprawne optymistki, artystyczne dusze, które często pełnią funkcje kierownicze, lub są liderkami w grupie. Zapach dla lwicy musi być charakterystyczny, odważny, a wręcz prowokujący - najlepiej do zwrócenia na nią uwagi, jak 212 VIP Carolina Herrera. Złoty flakon kryje w sobie luksusowy aromat marakui, rumu, zmysłowe piżmo i słodką wanilię. 

Zobacz także:

Perfumy dla Panny

Panna jest kobietą schludną, poukładaną, czasem sprawiającą wrażenie „służbistki”. Osoby spod tego znaku są niezwykle odpowiedzialne i godne zaufania, często odnajdują się na stanowiskach wymagających dużego zaangażowania i dyscypliny, na przykład w służbie zdrowia. Zapach podkreślający charakter panny powinien być świeży, kwiatowy, odrobinę słodki, kojarzący się ze spokojem i równowagą, jak Paco Rabanne Olympea, w którym dominują nuty cytrusów, jaśminu wodnego, wanilii i...soli.

Perfumy dla Wagi

Wagi są eleganckie i wyrafinowane i ponad wszystko cenią sobie harmonię. Kobiety Wagi często bywają „na salonach”, są lubiane i bardzo taktowne, co czasem może skutkować trudnościami w podejmowaniu decyzji. Kobiety spod tego znaku często interesują się sztuką, mają dobry gust i wyczucie stylu. Atuty Wagi podkreśli zapach ciepły, przywołujący beztroskie wspomnienia, jak Kenzo Flower in The Air, w którym główne skrzypce grają malina, róża, pieprz i białe piżmo.

Perfumy dla Skorpiona

Skorpiony są odważne, zdeterminowane w dążeniu do celu i wnikliwe. Zostały obdarzone wyjątkowo silną psychiką, dlatego często podejmują się zadań, lub poruszają tematy, których obawiają się inni. Kobiety spod znaku skorpiona bywają tajemnicze, nieco mroczne, za to bardzo namiętne... Idealne perfumy dla skorpiona to te z nutami orientalnymi, lekko duszącymi, jak Samsara od Guerlain

Perfumy dla Strzelca

Osoby spod znaku strzelca cechuje energia, otwartość i szczerość. Kobieta strzelec to często typ kumpelki, spontanicznej i przyjacielskiej, liberalnej i odnajdującej się w każdym towarzystwie. Ma bardzo silny kręgosłup moralny, ponad wszystko ceni sobie sprawiedliwość, jest lojalna i to ona najczęściej łagodzi konflikty. Kroku dorówna jej zapach świeży, orzeźwiający, jak Armani Acqua di Gioia, czyli połączenie cytrusów, wodnego jaśminu i ciepłej nuty brązowego cukru.

Perfumy dla Koziorożca

Osoby spod znaku koziorożca mocno stąpają po ziemi, są stanowcze i skoncentrowane na swoich celach. Odpowiedzialne, czasem nawet zbyt ambitne, a zawodowo spełniają się na wysokich stanowiskach. Zapach dla koziorożca powinien być więc intensywny i bezkompromisowy, jak My Burberry od Burberry z aromatami róży, kwaśnej brzoskwini, paczuli i ambry.