Dobór idealnie współgrających z naszą skórą perfum może być naprawdę trudne. W zależności od pory roku nasze preferencje zmieniają się. Bardzo ważne, aby dobrać najbardziej odpowiadającą nam nutę zapachową. To właśnie po niej możemy dojść jaki zapach będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Przygotowałyśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych perfum podzielonych na główne nuty zapachowe.

Najpiękniejsze zapachy na jesień: pudrowe

Zapachy pudrowe są bardzo subtelne dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Tworzą one harmonię pomiędzy kobiecością i elegancją, która utrzymuje się na naszych ubraniach nawet przez kilka dni. Zapachy pudrowe charakteryzują się delikatnością i słodyczą, pachną trochę jak świeżo przypudrowana skóra. Bardzo często zapachy pudrowe łączy się z nutami lawendy, fiołków, róż i wanilii. Zapach ten charakteryzuje długotrwałość.

Najpiękniejsze zapachy na jesień: drzewne

Aromat perfum drzewnych głównie przypomina zapach świeżo ciętego, suchego drewna oraz żywicy. Bardzo często dodaje się do nich olejki cydru, drzewa sandałowego i różanego. Perfumy o nucie drzewnej są ciepłe, głębokie, o bogatym i trwałym aromacie.

Najpiękniejsze zapachy na jesień: orientalne

Perfumy o nucie orientalnej charakteryzują się połączeniem ciepłych, drzewnych zapachów z nutami kwiatowymi oraz z pikantnymi przyprawami. Wśród składników możemy znaleźć drewno oud, cynamon, wanilię, pieprz, drzewo sandałowe, mirrę czy kadzidło. Idealnie otulą one naszą skórę w jesienne wieczory.

Najpiękniejsze zapachy na jesień: kwiatowe

Damskie perfumy o kwiatowej nucie charakteryzują się dużą różnorodnością. Ile kwiatów tyle zapachów, dlatego też ta grupa jest najbardziej różnorodna i najszersza. Nuty zapachowe bardzo często łączy się z innymi grupami, aby pogłębić ich zapach. To właśnie kwiatowe perfumy pomogą nam zatrzymać zapach lata na dłużej lub wprowadzą nas w jesienny nastrój.

Najpiękniejsze zapachy na jesień: owocowe

Podobnie jak perfumy o kwiatowej nucie, perfumy owocowe charakteryzują się dużą różnorodnością. Zawierają szeroką gamę od słodkich zapachów (malina, truskawka i brzoskwinia) przez egzotyczne (kokos, papaja, ananas) po świeższe w składzie (jabłka, jeżyny). Nuty owocowe bardzo często dodawane są do innych zapachów, aby były bardziej słodkie. Decydując się na perfumy owocowe, możemy mieć pewność, że będziemy pachnieć jak mały skrawek lata.

Sprawdź też:

Zobacz także: