Pełnia Księżyca wrzesień 2020

Nawet jeśli dzisiejszej nocy niebo spowite będzie chmurami, warto spojrzeć w niebo, by zobaczyć Kukurydziany Księżyc. Wrześniowa pełnia Księżyca rozpocznie się dzisiaj wieczorem, a swoje apogeum osiągnie 2 września o godzinie 7.23.

Wspaniałą jasność wrześniowego Srebrnego Globu oglądać będziemy mogli aż do 5 września, kiedy to Księżyc przejdzie w swoją kolejną fazę. Dlaczego wrześniowy Kukurydziany Księżyc będzie w tym roku tak wyjątkowy?

Zobacz też: HOROSKOP CHIŃSKI - NA CZYM POLEGA I CZY SIĘ SPRAWDZA?

Kukurydziany Księżyc 2020 - dlaczego jest taki wyjątkowy?

Chodzi o pełnię Księżyca, która pojawia się na początku kalendarzowego miesiąca. Zdarza się to stosunkowo rzadko i właśnie wtedy mówimy o Kukurydzianym Księżycu. Pełnia Księżyca w kolejnych tygodniach września nosi nazwę Księżyca Żniw, Księżyca Plonów czy Księżyca Winobrania. Dlatego właśnie Kukurydziany Księżyc jest tak wyjątkowym zjawiskiem wartym naszej uwagi.

W związku z tym tegoroczny wrzesień pod względem zjawisk astronomicznych będzie o tyle wyjątkowy, że już pod koniec tego miesiąca obserwować będziemy na niebie kolejną pełnię Księżyca!

Zobacz też: LELE, DZIEWANNA CZY MARZANNA? Jakim bóstwem jesteś?

Niebieski Księżyc 2020 - druga wrześniowa pełnia Księżyca

Kolejny raz Srebrny Glob zaświeci 100-procentową jasnością już na przełomie 30 września i 1 października. Wówczas będziemy mieli do czynienia z Niebieskim Księżycem.

Co to jest Niebieski Księżyc?

Niebieski Księżyc to księżyc dodatkowy. Jak podaje NASA, druga pełnia Księżyca w danym miesiącu to dość rzadkie zjawisko i zdarza się raz na 2,5-3 lata. Żeby móc zaobserwować na niebie Niebieski Księżyc, między pierwszą a drugą pełnią miesiąca musi minąć dokładnie 29.5 dnia. Ostatni Niebieski Księżyc miał miejsce 31 marca 2018 roku.

Zobacz też: 5 ZNAKÓW ZODIAKU, KTÓRE NIGDY NIE WRACAJĄ DO EKS

Pełnia Księżyca wrzesień 2020 - jak wpłynie na nasze życie - magia, astrologia, samopoczucie

Wróćmy jednak do Kukurydzianego Księżyca, czyli pierwszej pełni września 2020 roku. Choć wszystko wskazuje na to, że tegoroczna wrześniowa pełnia schowa się za grubą warstwą jesiennych chmur, będzie miała na nas niezwykły wpływ. Dawniej wierzono bowiem, że to właśnie wrześniowa pełnia Księżyca jest najsilniejszą pod względem wróżb i czarów. Właśnie wówczas największe czarownice i najbardziej utalentowani magowie odprawiali swoje czary.

Wrześniowy Kukurydziany Księżyc jest o tyle szczególny, że wschodzi wraz ze słońcem. Będzie to więc jedna z najjaśniejszych nocy. Jest zapowiedzią zmian – nie tylko w naturze, bo zaczyna się jesień, ale także w naszym życiu.

Wrześniowa pełnia Księżyca to dobry czas na podsumowania. Czas wyjątkowo silnie oddziałujący na naszą duszę. To czas, kiedy szczególną moc mają rytuały ochronne.

Kukurydziany Księżyc 2020 w znaku Ryb

Tegoroczna wrześniowa pełnia Księżyca wypadnie w wyjątkowo wrażliwym, mistycznym i uduchowionym znaku Ryb. Z pewnością towarzyszyć Ci będzie zwiększona emocjonalność. Być może pojawią się nawet łzy wywołane wspomnieniami. Poddaj się temu oczyszczeniu i pozwól mu zadziałać.  

Pełnia Księżyca w Rybach oznacza czas przebudzenia, ale też współczucia i empatii. Bądź więc wyjątkowo życzliwa, nie tylko dla innych, ale może przede wszystkim dla siebie. Życzliwość i czułość wobec siebie samej zaowocuje w przyszłości spełnieniem, poczuciem harmonii i szczęścia.

Ryby związane są także ze snami, więc zwróć szczególną uwagę na sny, które pojawią się w najbliższych nocach. Być może zawierać będą cenne wskazówki, podpowiedzi, otworzą nowe perspektywy. Przed snem połóż przy łóżku notatnik lub telefon, byś mogła zapisać swój sen od razu po przebudzeniu.