Spis treści:

  1. Peeling przed czy po kąpieli?
  2. Wchłanianie kosmetyków - jak je zwiększyć?

Peeling przed czy po kąpieli?

Peeling kawowy, solny czy ten na bazie cukru warto wykonać tuż po kąpieli. Zarówno po ciepłej kąpieli w wannie, jak i pod prysznicem. Dzięki temu delikatnie spulchniamy naskórek oraz pozwalamy, aby łatwiej uwalniały się toksyny. Dzięki temu podczas pocierania peelingiem ułatwiamy zeskrobanie martwego naskórka oraz zabrudzeń.

Dodatkowo, warto pamiętać, że jeżeli mamy w planach depilację, zarówno woskiem czy jednorazową golarką, peelingu dokonujmy przed takim zabiegiem. W przeciwnym wypadku mogą grozić znaczne podrażnienia skóry oraz przebarwienia. Peeling wykonany przed depilacją skutecznie zabezpiecza przed wrastającymi włoskami.

Peeling mechaniczny powinien być wykonywany nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Powolnymi, okrężnymi ruchami tak, aby oczyścić każdą część ciała. Dodatkowo jest on wykonywany po to, aby poprawić krążenie krwi, działać antycellulitowo oraz zmniejszać widoczność porów skóry.

Wchłanianie kosmetyków - jak je zwiększyć?

Pierwszym krokiem, aby balsamy, serum czy też olejki wchłonęły się prawidłowo, należy wykonywać peeling regularnie. Tylko pozbywając się wierzchniej warstwy naskórka substancje zawarte w kosmetykach są w stanie przedostać się do głębszych warstw skóry.

Stosując zarówno peelingi do ciała, jak i skóry twarzy należy pamiętać o ich przeznaczeniu i nie stosować odwrotnie. Te do twarzy są zdecydowanie delikatniejsze i mają drobniejszą strukturę. Po użyciu peelingu do skóry twarzy, nakładając krem przeciwzmarszczkowy zwiększamy nie tylko jego wydajność, ale i działanie.

Nie zapominajmy także o peelingu skóry głowy. To niezwykle ważny etap mycia włosów, który często jest pomijany. Pozwala na usunięcie martwych części naskórka oraz resztek kosmetyków stylizacyjnych czy też pielęgnacyjnych. W ten sposób serum do włosów, odżywka czy też wcierka zwiększy swoje działanie i pozwoli zadziałać na mieszki włosowe i głębsze partie skóry.

Zobacz także: