Paulina Smaszcz: "Przez chorobę, stres, poczucie samotności, brak wsparcia i zrozumienia ze strony partnera, po 23 latach rozpadło się moje małżeństwo"

Paulina Smaszcz to jedna z najbardziej energetycznych kobiet polskiego show-biznesu (i biznesu), która od lat motywuje Polki do zmian w swoim życiu, spełniania marzeń i stawiania sobie nowych celów do pokonania. Jednak jej życie to nie jest tylko i wyłącznie pasmo samych sukcesów. Podobnie jak wiele kobiet w Polsce ona również doświadczyła momentu załamania, w którym musiała całkowicie przewartościować swoje życie.


- Pewnego dnia obudziłam się z niedowładem nogi i bólem nie do opisania. Szybka operacja. Kilkumiesięczna rehabilitacja nie pomogła. Pracowałam zdalnie, trochę na leżąco, trochę na stojąco. Przyjeżdżałam do pracy, bo ciążyła na mnie presja szefów i odpowiedzialność. (...) Niedowład wrócił i wyznaczono termin kolejnej operacji. Chciałam być szczera, więc powiadomiłam o tym moich szefów. Ale byłam naiwna! Nie powinnam była tego robić. Teraz jestem już po piątej poważnej operacji i nadal walczę o zdrowie. (...) Byłam bardzo chora i tuż przed drugą operacją straciłam pracę pisze Paulina Smaszcz w swojej książce „Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie”.
- Przez chorobę, stres, poczucie samotności, brak wsparcia i zrozumienia ze strony partnera, po 23 latach rozpadło się moje małżeństwo. Rozpadła się rodzina. Umarł mój tata, umarł mój teść, który jako jedyny wspierał mnie w realizacji moich marzeń o doktoracie. Fałszywi przyjaciele i interesowni znajomi zniknęli – opisuje dalej Paulina Smaszcz.

ZOBACZ TEŻ:

 

Paulina Smaszcz o matkach i ich córkach

Jednak książka „Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie” to nie jest autobiografia, ale zbiór wskazówek, drogowskazów, lub – jak mówi sama autorka – azymutów, które mają zadanie poprowadzić kobietę w kierunku odkrywania siebie, stawania przed samą sobą w prawdzie, a w rezultacie spełniania marzeń, na które nigdy wcześniej nie miała odwagi.


Paulina Smaszcz w rozmowie z Olą Nagel dla Kobiety.pl porusza bardzo ważny problem, z którym zmagają się współczesne Polki:
- Jeśli nie ma mądrej, kompetentnej, wiedzącej czego chce matki, to nie ma szczęśliwej, mądrej, kompetentnej i odważnej córki – przyznaje w pierwszej części rozmowy wideo i tłumaczy, że to przede wszystkim od nas – dojrzałych kobiet w połowie życia – w dużej mierze zależy życie naszych córek.


- Kiedy córka widzi przykład swojej zagubionej matki, to ona też się boi – dodaje mentorka, która na co dzień współpracuje z wieloma kobietami.
Paulina Smaszcz – matka dwóch synów – zwraca także uwagę na problem dojrzałości i starości w Polsce, w której współczesna kobieta nie umie się odnaleźć.
- Starość w Polsce jest biedna i smutna, bo babcia, gdy wychowa wnuków przestaje być potrzebna – dodaje Paulina Smaszcz, zachęcając wszystkie kobiety do tego, by od samego początku stawiały na siebie i własny rozwój.
- Kobieta wszystko może stracić, ale kompetencji, doświadczenia i edukacji nie straci nigdy i to jest jej baza – podsumowuje Paulina Smaszcz.


Zobaczcie pierwszą część rozmowy Oli Nagel z Pauliną Smaszcz – prawdziwą kobietą petardą!

PRZECZYTAJ TAKŻE: