Pasek na świadectwie dla każdego ucznia

#pasekdlakażdegoucznia to bardzo prosty pomysł. Jego autorzy postulują o dawanie każdemu uczniowi paska na świadectwie. Nie ma być on jednak tylko i wyłącznie czerwony. Do wyboru nauczycieli jest aż sześć kolorów. Niebieski dla technologicznych hakerów, żółty dla wrażliwych na krzywdę drugiego, zielony dla zainteresowanych przyrodą, pomarańczowy dla aktywnych i zainteresowanych sportem, różowy dla kreatywnych i fioletowy dla wnikliwych. Pasek można zrobić w dowolny sposób; wyciąć z kolorowego bloku, pomalować kredkami lub wydrukować już gotowy. Na stronie znajdziemy wzór liniatury.

dołącz do akcji #pasekdlakażdego ucznia

wydrukuj, pokoloruj, sklej z kolorowego papieru paski w kolorach i wręcz je dumnie wszystkim swoim uczniom w dniu zakończenia roku szkolnego z informacją zwrotną, za co chcesz ich docenić

 

Na stronie autorskapracowniae.wixsite.com. pobrać można specjalne materiały i włączyć się do akcji, która cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców, ale też nauczycieli.

 

Rodzice zachwyceni akcją #pasekdlakazdego - miły akcent na zakończenie roku szkolnego

Jedną z osób, która wsparła akcję #pasekdlakazdego jest pani Wioletta Szwebs, nauczycielka z Łodzi. Jej post na Facebooku natychmiast zalała fala komentarzy. Pod jej wpisem znajduje się 4,5 tys. reakcji i praktycznie wszystkie pozytywne. Komentarze również są pełne wsparcia i pochwał dla nauczycielki. Wszyscy zdają się aprobować pomysł. Pod postem wypowiadali się rodzice, nauczyciele, jak i uczniowie. A wy co myślicie o takich świadectwach?

Rewelacja! Wyjątkowa Pani Nauczycielka.

To wspaniały pomysł, brawo. Ja też bardzo cenię moich uczniów, nie tylko za ich oceny, ale także uważam że każdy jest wyjątkowym człowiekiem.

Brawo! Oby moje wnuki trafiły na takich pedagogów! Nie wszyscy muszą być mierzeni jedną miarką. Ale na pewno każdy jest w czymś wspaniały, najlepszy i wyjątkowy. I to należy podkreślać!

Świetny pomysł! Ocenianie uczniów w szkołach jest cholernie niesprawiedliwe. Piszę to jako absolwent 3 różnych szkół i uczeń 4. Często pasek na świadectwie jest dzięki naciąganym ocenom (napisanie referatu etc.).

Nie rozumiem osób, które mają problem co do tego pomysłu. Zwłaszcza, że autorka napisała wyraźnie, że "Każdy kolor coś oznacza, wyjątkowość w jakiejś dziedzinie życia."

W imieniu uczniów dziękuję bardzo, bo to naprawdę budujące, widzieć pasek u siebie na świadectwie. Rodzice muszą zrozumieć, że szkoła to nie rywalizacja, a oceny nie są wyznacznikiem wiedzy, a tym bardziej wyjątkowości.