Urok chłopczycy

Na grzebień nałóż krem wygładzający i przeczesz nim wilgotne pasma. Wysusz włosy letnim strumieniem powietrza z suszarki, modelując je płaską szczotką. Grzywkę skieruj na czoło, a boki zaczesz lekko na twarz. Całość spryskaj lakierem.

Elegancki bob

W umyte i lekko podsuszone włosy wgnieć piankę utrwalającą, nakładając nieco więcej produktu na zakończenia pasm. Wysusz kosmyki, modelując je półokrągłą szczotką. Końce wywiń. Grzywkę podkręć i zaczesz na czoło. W końcówki wetrzyj odrobinę wosku, który utrwali uczesanie. Spryskaj fryzurę nabłyszczającym sprayem.

Oryginalny koński ogon

Włosy spryskaj wygładzającym sprayem, rozczesz je gęstym grzebieniem. Zrób z boku długi przedziałek. Oddziel szerokie pasmo grzywki. Resztę kosmyków skieruj do tyłu i zbierz w wysoki koński ogon, wiążąc go gumką. Końce kucyka zwilż sprayem i podwiń okrągłą szczotką. Pasmo grzywki spryskaj brylantyną w płynie; gęstym grzebieniem zaczesz je na czoło i za ucho. Koniec ukryj w nasadzie kucyka. Potem nałóż na dłonie brylantynę i wygładź całą fryzurę. Gumkę schowaj pod elegancką spinką.

Podkręcone końce

Na włosy nanieś niewielką ilość żelu w płynie i rozczesz je grzebieniem. Zrób z boku długi przedziałek. Pasma do połowy ich długości nakręć na grube papiloty. Grzywkę pozostaw prostą, skieruj ją tylko na bok. Wysusz pasma gorącym strumieniem powietrza z suszarki. Kiedy papiloty ostygną, zdejmij je. Włosy delikatnie rozczesz palcami zwilżonymi żelem.

W stylu Hollywood

W nasadę lekko wilgotnych pasm wetrzyj piankę dodającą objętości. Z boku zrób niezbyt długi przedziałek. Wysusz kosmyki, modelując je okrągłą szczotką i mocno odbijając od skóry głowy. Końce staraj się skierować pod spód. Grzywkę i pasma na czubku głowy lekko podtapiruj u nasady, a z wierzchu wygładź grzebieniem. Grzywkę zaczesz na bok.

Burza loków

Wilgotne pasma spryskaj lotionem poprawiającym skręt włosów. Jeśli masz naturalnie kręcone kosmyki, wysusz je suszarką z dyfuzorem (wolne obroty, letni strumień powietrza). Jeśli nie, nakręć pasma na grube wałki. Potem wysusz je gorącym powietrzem z suszarki. Kiedy wyschną, zdejmij wałki i delikatnie wmasuj w loki spray dodający im sprężystości oraz blasku.

Na gładko

W lekko wilgotne włosy wmasuj jedwab w płynie. Z boku zrób długi przedziałek. Wysusz suszarką, przeczesując pasma szeroką płaską szczotką. Kosmyki z jednego boku załóż za ucho. Grzywkę zaczesz na czoło, a potem lekko na bok. Polakieruj.

Czar klasyki

W umyte i podsuszone pasma wetrzyj piankę nadającą połysk i gładkość. Susząc, modeluj na grubej półokrągłej szczotce, podwijając końce. Grzywkę zaczesz na czoło i także lekko podwiń. Na koniec dłońmi zwilżonymi nabłyszczaczem wygładź całą fyzurę.

Fot. Susan Hall at Red Hair & Beuty, Sunderland; Hair Machine Adelaide, Australia; Sharon Cox, Sanrizz, Knights Bridge; Pantene Pro-VPhotographuc Collection; Medusa Artistic Team at Medusa, Edinburgh; Gray Hooker & Michael Young; Tommy Van Den Veken, Creative Director at Tommy's Hair Company; Michael Polsinelli - Sebastian Artistic Team