Papież Franciszek o osobach LGBT

Na spotkaniu z papieżem Franciszkiem było 40 osób ze wspomnianego stworzyszenia Tenda di Gionata, a podczas audiencji rozmawiano nie tylko o doświadczeniach rodziców dzieci LGBT, ale też trudnej sytuacji osób LGBT wewnątrz Kościoła i także duchowieństwa. Rodzice opowiedzieli papieżowi Franciszkowi m.in. o tym, że ich dzieci bardzo często odchodzą od kościoła, bo nie czują się w pełni akceptowane.

- Bóg kocha wasze dzieci ponieważ one wszystkie są dziećmi bożymi. Kościół kocha ich takimi, jacy są – odpowiedział papież Franciszek.

Zobacz też: Papież Franciszek o seksie - "Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga"

Rodzice osób LGBT proszą o wsparcie Kościoła

Przedstawiciele stowarzyszenia Tenda di Gionata wręczyli papieżowi książkę „Genitori Fortunati” („Szczęśliwi rodzice”), która opowiada o niejednokrotnie bardzo trudnych doświadczeniach osób LGBT i ich rodzin we wspólnotach kościelnych.

- Chcielibyśmy stworzyć most łączący nas z Kościołem, tak żeby Kościół również mógł zmienić swój sposób patrzenia na nasze dzieci, nie wyłączając ich ze wspólnoty, tylko w pełni je przyjmując – mówiła Mara Grassi, wiceprzewodnicząca stowarzyszenia, licząc na to, że Kościół Katolicki podejmie dialog ze środowiskiem LGBT.

- Wzorując się na tytule książki, którą mu podarowaliśmy, wyjaśniłam, że uważamy się za szczęściarzy, ponieważ byliśmy zmuszeni zmienić sposób, w jaki zawsze patrzyliśmy na nasze dzieci. To, co teraz mamy, to nowe spojrzenie, które pozwoliło nam zobaczyć w nich piękno i miłość – dodała Mara Grassi.

Papież Franciszek podczas audiencji otrzymał również tęczowy t-shirt z napisem „W miłości nie ma lęku”.

Zobacz też:

Arcybiskup Jędraszewski ostrzega przed ideologią singli

Papież Franciszek o ślepym fanatyzmie. Jego słowa o LGBT wywołały burzę