To ciekawe, jak różnie można a patrzeć na tę samą rzecz i jak różnie ją oceniać – to chyba największy paradoks mody. Trudno o większy i bardziej wymowny synonim kiczu i tandety, niż panterka niepodzielnie królująca w latach 90. (no chyba, że mowa o białych kozaczkach). Obcisłe bluzki podkreślające biust, rajstopy w panterkę czy obszerne sztuczne futra w centki a’la „Dynastia” zarzucone na ramiona w czasach, gdy oddałoby się wszystko za to prawdziwe – dziś bardziej kojarzą się z wypłowiałymi plakatami uparcie wiszącymi w warsztatach samochodowych, ale kilka dekad temu święciły triumfy i rozpalały wyobraźnię ówczesnych fashionistek nie mniej niż… dziś. Tak, dziś niezmiennie panterka to jeden z bardziej popularnych i pożądanych trendówwiosna lato 2019, który święci triumfy w nie mniejszym stopniu, niż w poprzednim sezonie. O tym, że zwierzęce wzory cieszą się szaloną popularnością może świadczyć choćby oferta sieciówek.

Trendy moda wiosna 2018: mocne kolory

Trendy wiosna lato 2019 – panterka

Do zwierzęcych wzorów zdążyła nas przyzwyczaić Zofia Chylak. To właśnie jej torebki, po które trzeba zapisywać się w wirtualnej kolejce (a i tak nie ma pewności, że uda się za pierwszym powiadamiającym o dostępności mailem kupić) oswoiły raczej zachowawcze Polki ze zwierzęcym printem. Może dlatego, że podane są w łatwej do noszenia czerni, a może dlatego, że to po prostu bardzo wdzięczny wzór. Nie bez powodu co sezon sięgają po niego także rzesze zagranicznych projektantów i kultowych domów mody: na wybiegach kolekcji wiosna lato 2019 można było zobaczyć wspomnianą panterkę, cętki lamparta, paski zebry czy plamki ocelota m.in. u Burberry, Dolce&Gabbana, Rochas czy Toma Forda.

Na zakupach fanki tego trendu będą miały używanie – zwierzęcy wzór znajdziecie je nie tylko w nowych kolekcjach, ale też na wyprzedażach! Nasi faworyci to ciepły moherowy sweter od &Other Stories, który chcemy nosić wsunięty w spodnie i buty Mango. W galerii znajdziecie więcej inspiracji i konkretne pomysły na to, jak nosić najmodniejszy trend wiosna lato 2019 czyli panterkę i inne wzory zwierzęce.