1. Woda to podstawa

Oczywiście, że bez filiżanki małej czarnej nie wyobrażasz sobie poranka, a na spotkaniu biznesowym zdecydujesz się na dokładkę. I nie miej z tego powodu wyrzutów, jednak pamiętaj o najważniejszej zasadzie, jaką jest odpowiednie nawodnienie. Przyjmuje się, że optymalnie powinnaś dziennie wypić około 2 l. wody. Ważne, żeby rozłożyć to na cały dzień, pamiętać o jej regularnym popijaniu. Dla smaku możesz dołożyć miętę lub plasterek cytryny. To właśnie odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla dobrego samopoczucia każdego dnia.

2. Jesteś tym, co jesz

Kalendarz wypełniony po brzegi i brak przerwy na jedzenie? To bardzo niedobrze. Obok odpowiedniego nawodnienia, to właśnie odpowiednie odżywanie stanowi trzon dobrego samopoczucia, ale też zapobiega problemom z układem pokarmowym, otyłością i szeregiem innych schorzeń. W zbilansowanej diecie ważna jest nie tylko regularność, ale też jakość posiłków. Dlatego warto sięgać po produkty naturalne i smaczne, które zapewniają dostarczenie niezbędnych wartości odżywczych, jak na przykład drobiowe produkty Cedrob z Kurnej Półki. Dzięki zasadzie “od ziarna do stołu”, produkty marki Cedrob są gwarancją najwyższej jakości.
Rozwiązaniem na krótszą przerwę może być przygotowana w domu kanapka z wędliną z Kurnej Półki, która w połączeniu z porcją świeżych warzyw i ciemnym pieczywem, stanowi pełnowartościową, pyszną przekąskę, która spełnia rolę pożywnego posiłku. 

3. Chwila dla Ciebie

Jakościowy sen stanowi ważny element regeneracji naszego organizmu po ciężkim dniu. Jednak warto również pamiętać, jak ważne są przerwy w ciągu dnia. Wygospodaruj czas na to, żeby wstać od komputera i przewietrzyć głowę. W tym czasie nie zaglądaj do smartfona i skup się na sobie. Przy okazji możesz zrobić bardzo proste ćwiczenia rozciągające i oddechowe, za które Twoje ciało na pewno Ci podziękuje. Zrób coś przyjemnego dla siebie. Krótki spacer, rozdział książki przeczytany na świeżym powietrzu - wszystko, co pozwoli Ci się zrelaksować i na chwilę oderwać od codziennych obowiązków.