Urodziny to niezwykle ważny dzień w życiu każdego z nas. Spędzamy ten czas w gronie bliskich, przyjaciół i znajomych. Warto uważnie podejść do tematu ludzi, którzy znajdują się w tym kręgu. Pamiętaj, kto pierwszy składa ci życzenia urodzinowe. To wpłynie na twój los na najbliższy rok. Zwróć uwagę na tę osobę, inaczej przyszłość może cię nieźle zaskoczyć.

 

Pamiętaj, kto pierwszy składa ci życzenia urodzinowe. To wpłynie na twój los na najbliższy rok

Okazja taka jak urodziny zdarza się nam tylko raz w roku. Sama data wiele mówi o danej osobie, przypisuje jej m.in. osobistą numerologię czy znak zodiaku. Nic dziwnego, że z urodzinami wiąże się wiele wróżb i przesądów.

Jeden z nich głosi, że osoba, która jako pierwsza złoży jubilatowi życzenia, stanie mu się bardzo bliska w następnym roku jego życia. Pierwsze życzenia najszybciej się spełniają i są najbardziej szczere. Często zdarza się, że jest to ktoś z bliskiej rodziny, ale czasami jest to zupełnie przypadkowa, dalsza znajoma czy znajomy. Oznacza to wtedy, że tak osoba bardzo chce stać się częścią naszego życia lub będzie miała na nie spory wpływ w nadchodzącym roku.

Zobacz też:

Pamiętaj, kto pierwszy składa ci życzenia urodzinowe. Inne wróżby i przesądy

Z urodzinami wiąże się o wiele więcej przesądów, symboli i wróżb. Oto wybrane ludowe wierzenia, które warto poznać, a być może i wcielić w życie:

  • Kiedyś wierzono, że tydzień przed urodzinami powinno się zawiesić wszystkie ważne sprawy zawodowe i finansowe, ponieważ ich załatwianie w tym czasie przynosi pecha.
  • Inna wróżba głosi, że należy zachować wyjątkową ostrożność w dniu urodzin, ponieważ wtedy narażeni jesteśmy najbardziej na losowe wypadki, obniżenie odporności, nieuwagę i kłopoty związane z pechem.
  • Przy urodzinowym stole nie poleca się zapraszania losowych osób, takich jak znajomi znajomych czy przypadkowa koleżanka z pracy. Wnoszą oni inną energię i rozpraszają atmosferę.
  • Na imprezie urodzinowej powinna być parzysta liczba gości. Nieparzysta osoba, która ostatnia dołącza do grupy, może przynieść pecha jubilatowi.
  • Jeśli pojawia się tort urodzinowy ze świeczkami, zdmuchnięcie ich wszystkich oznacza spełnienie marzeń jubilata.
  • Na przyjęciu urodzinowym nie powinno się przebierać i zmieniać ubrania nawet wtedy, gdy pojawi się plama z wina czy ciasta. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, oznacza to, że ktoś z gości źle życzy jubilatowi.
  • Zbita szklanka czy talerz symbolizuje pecha, który przydarzy się jubilatowi.

 

Zobacz także:

Sprawdź też: