Oyster grey – jak wygląda kolor?

Nie da się ukryć, że siwe włosy to nowy najmodniejszy odcień w tym sezonie. Stało się tak za sprawą znanych aktorek, m.in. Sary Jessici Parker, Helen Miller czy Andie MacDoweell.  Gwiazdy zachwyciły ostatnio cały świat swoimi naturalnymi włosami. Nic więc dziwnego, że najmodniejszą koloryzacją sezonu stał się oyster grey. Jak wygląda ten kolor?

Oyster Grey to świeży, perłowy kolor, który łączy naturalną siwiznę z beżowymi i białymi refleksami. Jasny, biało-szary kolor to połączenie platyny z połyskującymi, srebrnymi tonami. Efekt koloryzacji ma przypominać wnętrze muszli ostrygi – stąd jej nazwa. We fryzurze bardzo ważny jest połysk. Włosy muszą być zadbane i błyszczące, żeby prawdziwie odwzorować efekt muszli. Eksperci nie mają jednak wątpliwości – w tym sezonie nie ukrywamy siwych włosów, tylko je podkreślamy!

Komu pasuje oyster grey?

Oyster grey to najmodniejszy kolor ostatnich miesięcy. Na koloryzację decydują się największe blogerki modowe i urodowe, m.in. Victoria Magrath, znana pod pseudonimem „In the frow”. Kolor stał się jednak modny za sprawą sławnych aktorek Hollywood. W siwych włosach mogliśmy ostatnio oglądać Sarę Jessicę Parker. Szarości królowały także na czerwonym dywanie w Cannes. W siwych włosach pokazały się m.in. Helen Miller, Andie MaxDoweell czy Jodie Foster.

Oyster grey nie jest jednak koloryzacją dla wszystkich. Jeśli nie masz siwych włosów, będzie on trudny w utrzymaniu. Zanim zdecydujesz się na koloryzację, upewnij się, że oyster grey będzie do ciebie pasował. Biało-szara koloryzacja najlepiej sprawdzi się u posiadaczek bardzo jasnej karnacji i niebieskich, zielonych lub szarych oczu. Najmniej korzystnie będzie wyglądać u posiadaczek tzw. ciepłej urody. Kolor jest jednak na tyle uniwersalny, że będzie wyglądał dobrze na większości kobiet.  Wszystko jest kwestią dobrania odpowiedniego odcienia do naszego typu urody. 

Jak uzyskać oysetr grey na włosach?

Oyster grey to bardzo jasny, biało-szary kolor, który łączy platynę z białymi refleksami. Osiągnięcie takiego koloru nie będzie łatwe, zwłaszcza u osób z ciemnymi włosami. Na pewno najlepszą opcją będzie wybranie się do specjalisty. Zadba on o to, żeby włosy nie zniszczyły się podczas koloryzacji i dobierze odpowiedni odcień do twojej urody. Jeśli masz ciemne włosy – przygotuj się na dużo pracy. Często, żeby uzyskać efekt szarych włosów, trzeba najpierw rozjaśnić je do czystego, białego blondu i dopiero potem stonować je spersonalizowanym odcieniem szarości. 

Może się również okazać, że niezbędne będzie rozjaśnianie włosów, nawet kilkukrotnie w pewnych odstępach czasu. Cierpliwość jest kluczem przy tej koloryzacji. Zbyt mocne rozjaśnianie włosów za jednym razem może je poważnie uszkodzić. Rozjaśniacz ma również tendencję do wydobywania z włosów żółtego tonu. Wtedy niezbędne jest sięgnięcie po toner, który ochłodzi kolor. Oyster grey jest na tyle skomplikowaną koloryzacją, że radzimy nie eksperymentować z nią w domu i udać się do specjalisty. 

Jak dbać o włosy oyster grey?

Oyster grey jest bardzo wymagającym kolorem. Zwłaszcza, jeśli zaczynaliśmy od ciemnego brązu czy czerni. Mocne rozjaśnienie zawsze może skończyć się obniżeniem kondycji włosów i pogorszeniem ich jakości. Powinniśmy dlatego dbać o nie przed koloryzacją i po niej. Używaj odpowiednich szamponów i odżywek do włosów rozjaśnianych, blond i szarych. Raz na tydzień wykonuj domowe SPA dla włosów. Przygotuj mocno nawilżającą maskę i na koniec wmasuj w końcówki serum. Używaj olejków, które odżywią i nabłyszczą włosy

Zobacz także:

Szare, platynowe odcienie mają niestety tendencję do żółknięcie. Żeby do tego nie doszło, stosuj raz na jakiś czas fioletową płukankę, która zniweluje ciepłe tony. Możesz też raz w tygodniu zmienić zwykł szampon na ten srebrny. Pomoże w zachowaniu świeżego, chłodnego odcienia we włosach.