Makijaż Meghan Markle i księżnej Kate: co go łączy?

Zastanawiałaś się kiedyś jak to jest, że przedstawicielki rodziny królewskiej prezentują się perfekcyjnie, a jednak ich makijaż jest nienachalny? Sekret tkwi w poświeceniu uwagi cerze. Gładka skóra bez doskonałości, delikatnie podkreślone kości policzkowe i subtelny efekt glow to znaki rozpoznawcze królewskiego makijażu. Jak osiągnąć ten efekt?

Po pierwsze: pielęgnacja skóry 

Zdrowa skóra to najlepszy makijaż, dlatego dbaj o nią na co dzień. Nigdy nie odpuszczaj demakijażu i oczyszczania twarzy. Nie zapominaj o nawilżaniu, a krem dobierz odpowiednio do kondycji swojej cery. Stosuj serum z witaminą C - rozświetla i rozjaśnia skórę, a poza tym jest bardzo silnym antyoksydantem, czyli pomaga w walce z pierwszymi oznakami starzenia. I na koniec: pij dużo wody i wysypiaj się! 

Po drugie: technika nakładania podkładu

Co zrobić, aby podkład idealnie wtapiał się w skórę? Do jego aplikacji użyj wilgotnej gąbki do makijażu. Wykonuj ruchy wklepujące, tak jakby gąbka była pieczątką, odbijającą fluid na Twojej skórze. Omiń wargi, okolice oczu - do tego dojdziemy później. Wklepywanie podkładu zacznij od środka twarzy do zewnątrz i nie zapominaj o przeciągnięciu kosmetyku na podbródek i szyję. 

Po trzecie: rozświetlenie

Teraz pora na „rzeźbę”. Ton jaśniejszy od podkładu korektor, zaaplikuj pod oczami i przeciągnij niemal do kości policzkowej. Nałóż odrobinę korektora na podbródek i łuk kupidyna, a także na środek czoła. Dokładnie zblenduj korektor z podkładem! Bronzer zostaw na inną okazję.  

Po czwarte: zdrowy blask

Naturalny makijaż to taki, w którym cera delikatnie błyszczy - to oznaka jej dobrej kondycji. Żeby osiągnąć ten efekt, nie nakładaj pudru na całą twarz. Małym pędzlem przypudruj obszar pod oczami (aby utrwalić korektor) i strefę T. Dużym, puchatym pędzlem jedynie omieć cerę odrobiną pudru. Możesz podkręcić ten efekt nakładając odrobinę rozświetlacza na kości policzkowe, łuk kupidyna i czubek nosa.  

Po piąte: zarumień policzki

Zarumienione policzki kojarzą się z młodą i zdrową cerą, dlatego nigdy nie zapominaj o różu. Uśmiechnij się i nałóż róż od kości policzkowej w kierunku „jabłuszka”, które tworzy policzek podczas uśmiechu. Odrobinę różu możesz położyć też w załamaniu powieki - odświeży spojrzenie.