Szwedzkie & Other Stories to jedna z tych marek, które naprawdę cenimy wśród zalewu kolekcji z sieciówek. Od kilku sezonów marka lansuje dwa różne podejścia do mody - jedno minimalistyczne z atelier w Sztokholmie, drugie maksymalistyczne z atelier paryskiego. Również na sezon wiosna lato 2017 zaprezentowano dwie kolekcje.

Bogato zdobiona i dekadencka kolekcja wiosna lato 2017 z paryskiego atelier jest kwintesencją bohemy.  Charakteryzują ją modne kwiatowe desenie, wysokie kołnierze oraz wyszywane zdobienia, które same w sobie są dekoracyjne, a w zestawieniu stają się prawdziwą ucztą dla miłośników maksymalizmu.

Ultra kobiece sylwetki, współczesne kroje oraz rozkloszowane rękawy i falbany sprawiają, że sukienki, bluzki i dzianiny z nowej kolekcji są synonimem najmodniejszej garderoby sezonu. Paleta kolorów – róż, czerwień, błękit oraz biel podkreśla dekadencki i jednocześnie nonszalancko - burżuazyjny charakter kolekcji. Uzupełnieniem są mocne akcesoria – szale ozdobione brochami noszone jako naszyjnik, małe torebki bogato zdobione aplikacjami oraz spore pierścionki i kolczyki.

Atelier w Sztokholmie z kolei przygotowało kolekcję inspirowaną modą lat 30. i warstwowością. Lekko opadająca linia ramion, podkreślona talia i kroje, które dzięki wstążkom i paskom zyskały na objętości i kształcie. We wzorach i kolorach dominuje graficzność np. pastelowe paski i francuska kratka.

Zobaczcie całość w naszej galerii!

ZOBACZ TEŻ:

TRENDY W MODZIE WIOSNA LATO 2017

TREND WIOSNA 2017: NEONOWE KOLORY