Oscary 2022: kiedy?

Oscary 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Gala wręczenia najważniejszych nagród filmowych odbędzie się dosłownie już za kilka dni. Poznajcie szczegóły: kiedy i o której są Oscary? Gdzie obejrzeć transmisję na żywo z oscarowej gali? Kto poprowadzi oscarową noc?

Oscary 2022 odbędą się w nocy z 27 na 28 marca czyli z niedzieli na poniedziałek. O godzinie 2:00 czasu polskiego widzowie z niecierpliwością będą śledzić przebieg oscarowej gali. Cały czas trzymamy bowiem kciuki za naszą polską reprezentację i film "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Jeśli jeszcze nie widzieliście polskiej produkcji, która w tym roku walczy o najważniejszą statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej macie kilka dni, żeby nadrobić zaległości. 

Oscary 2022 po przerwie związanej z pandemią wracają w wielkim stylu. Gala jak co roku odbędzie się w  Dolby Theatre w Los Angeles.

Gdzie na żywo będzie można oglądać transmisję Oscarów 2022 w telewizji i online? Dowiecie się w dalszej części artykułu.

Oscary 2022: gdzie oglądać transmisję na żywo?

Oscary 2022 jak co roku będą transmitowane w wielu krajach. W Polsce będziemy mieli możliwość obejrzenia oscarowej gali zarówno w telewizji jak i online. Oscarową galę będzie transmitować amerykańska stacja ABC. My będziemy mogli śledzić rozdanie nagród filmowych za pośrednictwem stacji telewizyjnej CANAL + oraz serwisu internetowego CANAL+ Premium. 

O godzinie 2:00 widzowie zobaczą relację z czerwonego dywanu, a następnie po około pół godziny rozpocznie się oficjalna gala wręczenia Oscarów. Po ogłoszeniu wyników prowadzący studio oscarowe i zaproszeni goście będą na bieżąco omawiać wyniki Oscarów 2022. Zakończenie relacji planowane jest na godz. 5:00. 

Ceremonię wręczenia Oscarów 2022 w Los Angeles poprowadzą: Regina Hall, Wanda Sykes i Amy Schumer.

Przeczytaj:

Oscary 2022: kto poprowadzi galę?

W tym roku Oscary 2022 będą miały aż trzy prowadzące i będą to same kobiety. Warto wspomnieć, że w ostatnich trzech latach uroczystość odbywała się bez osoby prowadzącej.

Jesteśmy ciekawe jak w rolach prowadzących poradzą sobie aktorki: Amy Schumer, Wanda Sykes oraz Regina Hall. 

Oscary 2022: trzymamy kciuki za Polaków

W tym roku mamy szansę na zdobycie dwóch  Oscarów, a przynajmniej będziemy trzymać kciuki. Film "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka został nominowany w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny. Polska produkcja powalczy o statuetkę obok czterech innych: "Ala Kachuu — Take and Run", "The Long Goodbye", "On My Mind" i "Please Hold".

Przeczytajcie nasz wywiad z odtwórczynią głównej roli w filmie "Sukienka" Anną Dzieduszycką.

O Oscara walczy również operator Janusz Kamiński, który pracował przy "West Side Story". Kamiński ma na swoim koncie dwa Oscary za filmy: "Szeregowca Ryana" (1999) i "Listę Schindlera" (1994). Konkurentami Janusza Kamińskiego w walce o statuetkę w 2022 roku są: Greig Fraser ("Diuna"), Ari Wegner ("Psie pazury"), Dan Laustsen ("Zaułek koszmarów") i Bruno Delbonnel ("Tragedia Makbeta").

Będziecie oglądać tegoroczne Oscary 2022?