"Małe kobietki": aktorzy filmu w zachwycającej sesji zdjęciowej

Nominowany do Oscara 2020 film "Małe kobietki" ostatnio miał swoją premierę. Aktorzy, którzy zagrali w filmie stanęli przed obiektywem fotografa Wilsona Webba, który stworzył zdjęcia inspirowane XIX wiekiem . W nowo wydanym zestawie zdjęć fotograf Wilson Webb pomaga nam w wizualnej podróży z powrotem do Concord Louisy May Alcott podczas sesji zdjęciowej z tamtej epoki. Używając fotograficznego stylu z połowy 1800 roku, znanego jako "proces kolodium”, Webb schwytał filmową rodzinę March - Jo (Saorsie Ronan), Amy (Florence Pugh), Meg (Emma Watson), Beth (Eliza Scanlen) i ich „marmee” (Laura Dern ) i tata (Bob Odenkirk) - wraz z Laurie (Chalamet), zainteresowaniem Jo, Friedrich Bhaer (Louis Garrel) i mężem Meg John Brooke (James Norton).

„Aktorzy byli bardzo przychylni i cieszyli się z procesu tworzenia każdego obrazu. Wyjaśniłem, co robię, i mogli zobaczyć, jak obraz wyblakł z czerni wraz z rozwojem. ”- powiedział Wilson, udostępniając zdjęcia na Twitterze

Zdjęcia zostały wykonane specjalną techniką tzw.proces kolodacji.W tej metodzie fotografowania ciepłe kolory wydają się ciemne, a chłodne jasne, co oznacza, że ​​„należy uważać na kolory ubrań i tła”. Proces tworzenia zdjęć trwał około 40 minut. Wykonanie tych zdjęć wymagało od aktorów dużej cierpliwości, ponieważ jak wyjaśnia Webb aktorzy musieli siedzieć bardzo spokojnie, bo jeśli ktoś poruszyłby się lekko, zdjęcie byłoby nieostre.

"Małe kobietki": epicka adaptacja powieści

Nominowane do Oscara 2020 "Małe kobietki" to adaptacja w reżyserii Grety Gerwig bestsellerowej, XIX - wiecznej powieści opowiadającej historię czterech sióstr z rodziny Marchów. Jest to niesamowita opowieść o dorastaniu, pierwszej miłości, wieloletnich przyjaźniach z wojną secesyjną w tle. "Małe kobietki" bardzo ciepły film z różnego rodzaju kobiecymi i dziewczęcymi manifestami. Uzupełnieniem są niesamowite kreacje, aktorów i doskonała scenografia. A zdjęcia Wilsona Webba  wpisują się w estetykę filmu.

Wszystkie zdjęcia Wilsona Webba możemy zobaczyć na Twitterze lub na Instagramie "Little Woman".