Orzechowy blond to kolor idealny dla osób, które wahają się między blondem a brązem. Jest to ciemny, ciepły odcień blondu, pomiędzy blondem a brązem. Występuje w dwóch odcieniach w zależności od tego na jaki wyjściowy kolor włosów zostanie nałożona farba. Orzechowy blond polecany jest osobom, których włosy są cienkie, delikatne. Dzięki tej barwie od razy zyskują wizualnie na objętości. Wydają się lekkie, gęstsze. Komu najlepiej pasuje kolor włosów orzechowy blond? Jak go uzyskać?

Orzechowy blond – co to za kolor?

Orzechowy kolor włosów przypomina barwę łupinki orzecha - stąd bierze się jego nazwa. Jest to kolor pomiędzy blondem a brązem, zawierający w sobie zarówno jaśniejsze, jak i ciemniejsze tony. Prezentuje się bardzo naturalnie, dlatego też jest chętnie wybierany przez fanki naturalnych odcieni włosów. Nie wymaga szybkiego farbowania odrostów, ponieważ przez długi czas są one w jego sąsiedztwie niewidoczne, a kiedy już się pojawiają, ładnie i naturalnie komponują się z resztą włosów. Orzechowy blond może występować w dwóch odcieniach - nieco jaśniejszym lub ciemniejszym. Należy go dobrać do swojej urody, wizerunku - czyli zarówno do cery, barwy oczu, jak i do sposobu ubierania i malowania. Dzięki temu wszystkie elementy będą tworzyły harmonijną całość - z korzyścią dla atrakcyjności!

Jasny orzechowy blond

Kolor orzechowy blond w swojej jasnej wersji najlepiej pasuje kobietom o typie urody Wiosna. To panie o jasnej skórze, która zwykle ma brzoskwiniowy lub lekko złocisty odcień. Ich oczy zwykle są zielone lub niebieskie, choć mogą być też piwne. Kobiety te opalają się na brązowo i mają skłonność do powstawania piegów. Włosy pań o typie urody Wiosna są naturalnie jasne lub brązowe, przy czym jest to zwykle ciemny blond lub ciepły brąz, w odcieniu mlecznej czekolady. Kobietom tym bardzo ładnie jest w jasnym, orzechowym blondzie. Barwa prezentuje się u nich niezwykle naturalnie i współgra z ich urodą.

Wiosna ładnie wygląda w różach, brązach i zieleniach. Ciemniejsza od naturalnego koloru włosów oprawa oczu sprawia, że kobiety te nie muszą ich specjalnie podkreślać, ale mogą to zrobić. Włosy pań o typie urody Wiosna posiadają jaśniejsze refleksy, które są widoczne również po farbowaniu. Włosami w kolorze jasnego, orzechowego blondu może się pochwalić między innymi Gigi Hadid. Włosy w tym kolorze miała również Ashley Simpson.

Ciemny orzechowy blond

Kolor orzechowy dostępny jest również w nieco ciemniejszej wersji, odpowiedniej dla kobiet o typie urody zwanej Jesienią. Jesień jest ciepłym typem kolorystycznym, wyróżniającym się większymi kontrastami niż ma to miejsce w przypadku typu urody Wiosna. Jesień posiada zwykle:

  • włosy naturalnie rude, miedziane lub kasztanowe
  • oczy zielone, piwne lub błękitne - w tym ostatnim przypadku posiadają jednak zazwyczaj ciepłe, miodowe plamki.
  • śniadą lub jasną cerę - włosy orzechowy blond pasują idealnie do osób o śniadej cerze, a panie o typie urody Jesień właśnie taką się wyróżniają. Istnieje też druga grupa, która może mieć jasną cerę o skłonności do powstawania piegów - to również Jesienie i one także będą ładnie wyglądać w orzechowym blondzie.

Jeśli chodzi o ubiór, panie powinny wybierać beże, brązy, czerwienie i rudości. Doskonale wyglądają też w kolorze żółtym. Jeśli chodzi o makijaż, warto postawić na cienie i eyelinery brązowe, szare, a nawet fioletowe. Wiele zależy również od tego jakim typem Jesieni się jest - ciepłą, ciemną czy zgaszoną. Zdjęcia takich gwiazd jak Julianne Moore, Jennifer Lopez czy Julia Roberts pokazują, że panie z tej grupy mogą się między sobą bardzo różnić. Która z Jesieni postawiła na orzechowy blond? Na przykład Mischa Barton! I świetnie w nim wygląda! 

Orzechowy blond – jak go uzyskać?

Orzechowy blond to bardzo uniwersalny kolor włosów, który może pasować zarówno do kobiet o śniadej skórze, jak i tych bardzo bladych. Jest to kolor bardzo wygodny, ponieważ jest dość łatwy w utrzymaniu - wymaga to mniejszego zachodu niż w przypadku jaśniejszych odcieni włosów. W dodatku farby do włosów orzechowy blond mniej niszczą włosy niż gdy chcemy je pofarbować na mroźne, bardzo jasne odcienie blondu. Barwa sprawdza się zarówno w przypadku bardzo długich włosów, jak i w przypadku włosów półdługich oraz krótkich. Pięknie lśni zarówno gdy włosy są proste, jak i wówczas, gdy któraś kobieta stawia na fale czy ma kręcone włosy. Jak jednak ten kolor uzyskać?

Zobacz także:

  • Farba orzechowy blond jest odpowiednia dla blondynek oraz pań o brązowych włosach. Pamiętajmy, że najlepiej farbować włosy o 2 tony - na jaśniejszy lub ciemniejszy odcień. Wówczas uzyskany efekt będzie najbardziej naturalny.
  • W przypadku brunetek trzeba najpierw ściągnąć kolor, a dopiero później pofarbować włosy. Konieczna jest zatem najpierw dekoloryzacja, utlenienie, a dopiero wówczas można nałożyć na tak przygotowane włosy farbę orzechowy blond. 
  • Kobiety, które nie chcą decydować się od razu na trwały kolor, mogą wykorzystać szampon koloryzujący. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać kolor, który pozostanie na włosach na przykład do 24 myć.