"Opowieść podręcznej": tajemniczy zwiastun trzeciego sezonu 

- Pracujesz ciężko? 
- Tak.

Ta krótka wymiana zdań między Fredą (Elisabeth Moss), a odwróconym plecami mężczyzną wiele mówi o fabule trzeciego sezonu serialu “Opowieść podręcznej”. Chociaż wygląda na to, że główna bohaterka trafiła “na służbę” do nowej rodziny, jej odpowiedź wcale nie dotyczy obowiązków domowych. Po latach przemocy i upokorzeń podręczna szykuje rewolucję. Pierwszy trailer daje kilka wskazówek co do tego, kto stanie się jej sprzymierzeńcem. 

Podręczna Freda: nadchodzi rewolucja kobiet? 

Dramatyczny koniec drugiego sezonu "Opowieści podręcznej" mógł zostawić wiele osób z poczuciem przegranej i smutku. Freda zdecydowała się zostać w Gileadzie i oddać swoje dziecko w ręce władz Republiki. Jej wybór nie oznacza jednak przegranej – wręcz przeciwnie – jak dowiadujemy się z pierwszego trailera prawdziwa wojna zacznie się właśnie teraz. Wywołujące gęsią skórkę obrazy wskazują na to, że podręczna planuje wielki bunt, a udział w spisku wezmą jej dawni wrogowie. 

Jeśli mam zmienić rzeczy, będę potrzebować sprzymierzeńców. Sprzymierzeńców z władzą. 

Kolejne sceny zwiastunu zdradzają, że może chodzić o m.in. Serenę Joy Waterford (Yvonne Strahovski), czyli żonę komendanta Freda Waterforda (Joseph Fiennes). To do nich w poprzednich sezonach należała Freda. Przypomnijmy, że zdesperowana i chorobliwie zazdrosna o męża Serena nie szczędziła Fredzie okrucieństw. Tym razem kobiety siedzą jak równa z równą: na ustawionych naprzeciwko siebie fotelach, nonszalancko paląc papierosy. 

Serial “Opowieść podręcznej”: genialna adaptacja głośnej powieści

Serial stanowi ekranizację wstrząsającej feministycznej powieści  Margaret Atwood o tym samym tytule. Wielu czytelników porównuje ją do prawdziwej klasyki literatury “Roku 1984” George`a Orwella. Co ciekawe Artwood zaczęła pisać swoją książkę właśnie w roku 1984. Jak dziś wspomina – w trakcie tworzenia inspirowała ją zarówno historia totalitaryzmów, siedemnastowieczny purytanizm, jak i ciemna przeszłość USA z niewolnictwem w roli głównej. Pisarka chciała, aby wszystko, co przydarza się jej bohaterom miało swoje odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. 

W obu książkach życie jednostek zostaje zniewolone przez systemy oparte na absurdalnych ideologiach. Najbardziej przeraża fakt, że pewne ich elementy znajdziemy w poglądach wyznawanych przez współcześnie działające skrajne ugrupowania, zarówno lewicowe, jak i prawicowe. 

“Opowieść podręcznej 3”: kiedy premiera? gdzie obejrzeć?

Premiera 3. sezonu serialu jest zapowiedziana na 5 czerwca 2019 roku. Ta data dotyczy wyłącznie widzów anglojęzycznych, którzy będą mogli obejrzeć produkcję w serwisie streamingowym Hulu. W Polsce poprzednie sezony oglądaliśmy na platformie Showmax, która już niestety zniknęła z rynku. Aktualnie można je zobaczyć na HBO GO, gdzie 6 czerwca 2019 roku pojawi się także sezon trzeci. 

Czekacie na premierę trzeciego sezonu "Opowieści podręcznej"?