"Opowieść wigilijna" na HBO: nowa wersja kultowego filmu

"Opowieść wigilijna" - opowiadanie Charlesa Dickensa było niespodziewanym sukcesem autora. Pierwszy nakład książki, która ukazała się 19 grudnia 1843 roku został wyprzedany w ciągu zaledwie trzech dni. Dickens napisał książkę przede wszystkim z zamiarem spłacenia swoich długów karcianych i chyba nie spodziewał się takiego sukcesu.

Kto z nas nie widział lub nie czytał "Opowieści wigilijnej" - kultowej historii o duchach Charlesa Dickensa. Ebenezer Scrooge to zgorzkniały starszy człowiek, który gardzi świętami Bożego Narodzenia. Zgodnie z ikoniczną powieścią Charlesa Dickensa w trakcie wigilii Scrooge’a nawiedzają trzy duchy, by pokazać mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Teraz "Opowieść wigilijna" doczekała się nowej wersji w postaci miniserialu, którego producentami są Ridley Scott oraz Tom Hardy. Nowa interpretacja tej ponadczasowej opowieści zagłębiającej się w psychikę zimnego i chciwego człowieka, pokaże Scrooge’a, jakiego publiczność wcześniej nie znała. 

"Opowieść wigilijna" z fenomenalną obsadą: kogo zobaczymy na ekranie?

W serialu "Opowieść wigilijna" w rolę Ebenezera Scrooge'a wcieli się Guy Pearce. W pozostałych rolach wystąpią: Andy Serkis jako Duch przeszłych Świąt, Stephen Graham jako Jacob Marley, Joe Alwyn jako Bob Cratchit, Charlotte Riley jako Lottie/Duch obecnych Świąt, Jason Flemyng jako Duch przyszłych Świąt, Vinette Robinson jako Mary Cratchit, Remmie Milner jako Martha Griffin oraz Lenny Rush jako Tim Cratchit.

Serial "Opowieść wigilijna"jest koprodukcją FX Productions, BBC, Scott Free oraz Hardy Son & Baker Toma Hardy’ego.

"Opowieść wigilijna" na HBO i HBO GO: kiedy premiera?

Premiera miniserialu "Opowieść wigilijna" odbędzie się w HBO i HBO GO już w Wigilię 24 grudnia. W serwisie HBO GO wszystkie trzy części dostępne będą od rana. Na antenie HBO emisja zaplanowana została na trzy kolejne dni na godzinę 19.10. Pierwsza część wyemitowana zostanie 24 grudnia (wtorek), druga – 25 grudnia (środa), a trzecia – 26 grudnia (czwartek).

"Opowieść wigilijna": zwiastun nowego serialu

My już nie możemy doczekać się "Opowieści wigilijnej" na HBO, a Wy?