"Opowieść podręcznej" powraca z 4. sezonem

Serial "Opowieść podręcznej" jest adaptacją jednej z najpopularniejszych na świecie serii książek o tematyce feministycznej, autorstwa Margaret Atwood. Serialowa wersja opowieści zachowuje najważniejsze elementy pierwowzoru, ale nie jest jego doskonałą kopią. Fani chwalą twórców ekranizacji ze względu na jej rozbudowany charakter. W Polsce serial można obejrzeć za pośrednictwem platformy HBO GO.

W sieci pojawił się właśnie zwiastun 4. sezonu serialu "Opowieść podręcznej". Czego możemy się po nim spodziewać? Platforma Hulu uchyla rąbka tajemnicy:

Ryzyko jakie podejmuje June, przynosi nieoczekiwane i niebezpieczne wyzwania, a jej pragnienie sprawiedliwości i zemsty grozi pochłonięciem jej samej i zniszczeniu najbardziej cennych relacji.

Z opisu czwartego sezonu wynika, że rozpocznie się on dokładnie w tym momencie, w którym zakończył się poprzedni.

Zobacz: Seks, Berlin lat 70. i wagary w oparach heroiny. Kiedy premiera serialu HBO „My, dzieci z dworca Zoo”?

„Opowieść podręcznej”: o czym jest serial?

Serial jest opowieścią o życiu w świecie Gilead, totalitarnego społeczeństwa powstałego w Stanach Zjednoczonych. Po katastrofach naturalnych i spadku liczby urodzeń, władzę nad Gilead przejmują fundamentaliści, którzy podążają ścieżką „powrotu do tradycyjnych wartości”. „Podręczną” jest Freda, która jako jedna z niewielu zdolnych do posiadania potomstwa kobiet, zostaje umieszczona w domu Komandora, gdzie jest zmuszana do pełnienia seksualnych usług, aby w pewnym stopniu ponownie zaludnić planetę.

Zanim 4. sezon "Opowieści podręcznej" będzie miał swoją premierę, która zaplanowana jest na 28 kwietnia 2021 roku, zobaczmy, co zdradza zwiastun serialu:

To Cię może zainteresować: Netflix na marzec 2021: te premiery i nowości miesiąca wciągną was bez reszty