"Opowieść podręcznej" - druga część książki Margaret Atwood

Książka "Opowieść podręcznej", autorstwa kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood ukazała się w 1985 roku i już wtedy wzbudzała emocje. Książka opowiada historię Fredy, która jest Podręczną w Republice Gilead. Freda może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc Freda musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość. Freda pamięta czasy, kiedy miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Czy te czasy kiedyś powrócą?

Jak się okazuje, Margaret Atwood napisze drugą część bestsellerowej książki, na podstawie której w 2017 roku powstał pierwszy sezon serialu "Opowieść podręcznej". Kanadyjska pisarka poinformowała o tym za pośrednictwa Twittera.

Druga część książki "Opowieść podręcznej" - o czym będzie?

Nowa książka Margaret Atwood, która będzie kontynuacją "Opowieści podręcznej", jest zatytułowana „The Testaments”. Jak zapewnia Atwood, "w książce znajdzie się wszystko, co chcielibyście wiedzieć o tym, jak działa Gilead." Pisarka wyznała, że inspiracją dla nowej powieści będzie aktualna sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych.

Akcja drugiej części "Opowieści podręcznej" będzie rozgrywać się piętnaście lat po scenie kończącej pierwszą część książki. Margaret Atwood zdradziła, że narratorkami będą tym razem trzy kobiety, które opowiedzą o życiu w totalitarnym państwie.

Jak na razie nie wiadomo, czy druga część książki "Opowieść podręcznej" będzie miała związek z drugim sezonem serialu. Warto zaznaczyć, że pierwszy sezon wiernie przenosił wątki z książki, natomiast drugi sezon serialu był już pomysłem scenarzystów, a nie pisarki.

Druga część książki "Opowieść podręcznej" - kiedy premiera?

Margaret Atwood zapowiedziała, że druga część powieści "Opowieść podręcznej" ukaże się we wrześniu 2019 roku. Zatem z niecierpliwością czekamy na książkę „The Testaments”.