Sharon Tate w ciąży na jednym z ostatnich zdjęć

9 sierpnia 1969 roku - tego dnia dochodzi do brutalnego morderstwa, którego już nigdy nie da się wymazać z pamięci. Do tragicznych wydarzeń dochodzi w domu przy Cielo Drive 10050, gdzie mieszka 26-letnia Sharon Tate z mężem Romanem Polańskim. Gospodyni, która codziennie rano przychodzi do pracy, odkrywa zmasakrowane ciała, w tym aktorki Sharon Tate. Kobieta tak opisuje tragiczny poranek:

Tamtego dnia, tak jak każdego innego, przyjechałam do rezydencji pani Tate wczesnym rankiem. To miał być kolejny zwykły dzień, zwykłe obowiązki, rutyna - przez lata byłam przecież gosposią u pani Tate. Ale tak nie było. Już przy drzwiach wiedziałam, że stało się coś strasznego. Były całe umazane krwią. Miałam nadzieję, że to tylko wybryk jakichś chuliganów, ale nie... Drzwi były niedomknięte, a w środku... to była najbardziej przerażająca rzecz jaką widziałam w życiu. Wszystko było zachlapane krwią. Ściany były nią pomazane. A pani Tate i ci inni ludzie... Nie mogłam uwierzyć, jaka bestia mogła to uczynić.

Pani Chapman, która odkryła zbrodnię w domu Romana Polańskiego i Sharon Tate wybiegła na ulicę krzycząc: "Morderstwo, śmierć, ciała, krew!" Departament Policji w Los Angeles po przyjeździe na miejsce znalazł ciała pięciu osób: Sharon Tate, Jaya Sebringa, Abigail Folger, Wojtka Frykowskiego i Stevena Parenta.

Sharon Tate była wtedy w dziewiątym miesiącu ciąży i razem z Romanem Polańskim nie mogli doczekać się narodzin dziecka. W jednym z wywiadów mówiła:

Mam nadzieję, że moje dziecko będzie najpiękniejszym i najzdrowszym dzieckiem na świecie. I że będzie szczęśliwe. Że będzie szczęśliwym człowiekiem, który może zobaczyć, zrozumieć i cieszyć się pięknymi rzeczami w życiu.

Na jednym z instagramowych kont pojawiło się zdjęcie Sharon Tate zamieszczone przez jej fanów, które zostało zrobione niedługo przed morderstwem. Autorem zdjęcia jest Jay Sebring, który zginął tej samej nocy co aktorka.

Sharon Tate i Roman Polański: historia ich miłości

Sharon Tate i Roman Polański poznali się latem 1966 roku w Londynie. Wspominając tamten czas Tate i Polański zgodnie przyznali, że przy pierwszym spotkaniu żadne z nich nie zrobiło na drugim większego wrażenia. Polański przygotowywał się wtedy do kręcenia filmu "Nieustraszeni pogromcy wampirów", gdzie finalnie zaangażował Sharon Tate do roli Sarah Shagal. W filmie zagrał również Roman Polański, który z dnia na dzień chwalił sobie pracę z Tate. Ich znajomość przeistoczyła się w związek i po zakończeniu prac na planie Sharon Tate wprowadziła się do londyńskiego apartamentu Polańskiego.

Roman Polański oświadcza się Sharon, a para bierze ślub 20 stycznia 1968 roku w ratuszu londyńskiej dzielnicy Chelsea. Setki gości bawi się na ich przyjęciu weselnym w londyńskim klubie Playboya. Sharon szybko odnajduje się w roli żony i gospodyni domowej. Jej marzeniem jest zostać mamą. Kiedy zachodzi w ciążę Polański jest wstrząśnięty ale z czasem przyzwyczaja się do myśli, że zostanie ojcem. 

Sharon Tate kwitnie w ciąży i z wytęsknieniem przygotowuje się do roli mamy. Będąc w ósmym miesiącu ciąży, Sharon żegna się z Polańskim i wsiada na pokład transatlantyku „Queen Elizabeth II”, którym odpływa do Ameryki. To była wyjątkowa scena pożegnania, tak jakby nigdy nie mieli się już zobaczyć. Sharon Tate miała czekać na Polańskiego w ich nowym domu w Beverly Hills. 

O tragedii, jaka spotkała żonę, Roman Polański dowiaduje się podczas kolacji z przyjaciółmi w Londynie. Dostaje telefon od męża przyjaciółki Sharon i nie może uwierzyć w to co się stało. "Czy wiedziała, jak bardzo ją kocham?" - płakał z rozpaczy Polański.

"Once Upon A Time In Hollywood" - film, który pokazał morderstwo Sharon Tate

Historię brutalnego morderstwa Sharon Tate dokonanej przez sektę Charlesa Mansona na wielki ekran przeniósł Quentin Tarantino. Rolę Sharon Tate zagrała australijska aktorka Margot Robbie. Reżyser do swojego filmu zaangażował plejadę hollywoodzkich gwiazd: Leonardo DiCaprio, Brada Pitta, Ala Pacino, Burta Reynoldsa Damiana Lewisa, Dakotę Fanning. W rolę Romana Polańskiego w czasach młodości wcielił się polski aktor Rafał Zawierucha.

Światowa premiera filmu "Once Upon A Time In Hollywood" odbyła się 21 maja 2019 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. Produkcja otrzymała trzy Złote Globy oraz dziesięć nominacji do Oscara. Statuetki powędrowały do Brada Pitta za najlepszą rolę drugoplanową oraz dla Barbary Ling i Nancy Haigh za najlepszą scenografię.