Sharon Tate w ciąży na jednym z ostatnich zdjęć

Najnowszy film Quentina Tarantino "Once Upon A Time In Hollywood" porusza historię brutalnego morderstwa Sharon Tate (żony Romana Polańskiego) i jej przyjaciół, którego sprawcami byli Charles Manson i członkowie jego sekty. To tragiczne wydarzenie miało miejsce 9 sierpnia 1969 roku w domu przy Cielo Drive 10050. Ciała odkryła gospodyni Sharon Tate, która tak wspominała tamte wydarzenia: Tamtego dnia, tak jak każdego innego, przyjechałam do rezydencji pani Tate wczesnym rankiem. To miał być kolejny zwykły dzień, zwykłe obowiązki, rutyna - przez lata byłam przecież gosposią u pani Tate. Ale tak nie było. Już przy drzwiach wiedziałam, że stało się coś strasznego. Były całe umazane krwią. Miałam nadzieję, że to tylko wybryk jakichś chuliganów, ale nie... Drzwi były niedomknięte, a w środku... to była najbardziej przerażająca rzecz jaką widziałam w życiu. Wszystko było zachlapane krwią. Ściany były nią pomazane. A pani Tate i ci inni ludzie... Nie mogłam uwierzyć, jaka bestia mogła to uczynić."

Pani Chapman, która odkryła zbrodnię w domu Romana Polańskiego i Sharon Tate wybiegła na ulicę krzycząc: "Morderstwo, śmierć, ciała, krew!" Departament Policji w Los Angeles po przyjeździe na miejsce znalazł ciała pięciu osób: Sharon Tate, Jaya Sebringa, Abigail Folger, Wojtka Frykowskiego i Stevena Parenta.

Sharon Tate była wtedy w dziewiątym miesiącu ciąży i razem z Romanem Polańskim nie mogli doczekać się narodzin dziecka. W jednym z wywiadów, będąc w ciąży powiedziała: "Mam nadzieję, że moje dziecko będzie najpiękniejszym i najzdrowszym dzieckiem na świecie. I że będzie szczęśliwe. Że będzie szczęśliwym człowiekiem, który może zobaczyć, zrozumieć i cieszyć się pięknymi rzeczami w życiu."

Na jednym z instagramowych kont pojawiło się zdjęcie Sharon Tate zamieszczone przez jej fanów, które zostało zrobione niedługo przed morderstwem. Autorem zdjęcia jest Jay Sebring, który zginął tej samej nocy co aktorka.

Sharon Tate i Roman Polański: historia ich miłości

Sharon Tate i Roman Polański poznali się latem 1966 roku w Londynie. Wspominając tamten czas Tate i Polański zgodnie przyznali, że przy pierwszym spotkaniu żadne z nich nie zrobiło na drugim większego wrażenia. Polański przygotowywał się wtedy do kręcenia filmu "Nieustraszeni pogromcy wampirów", gdzie finalnie zaangażował Sharon Tate do roli Sarah Shagal. W filmie zagrał również Roman Polański, który z dnia na dzień chwalił sobie pracę z Tate. Ich znajomość przeistoczyła się w związek i po zakończeniu prac na planie Sharon Tate wprowadziła się do londyńskiego apartamentu Polańskiego.

Roman Polański oświadcza się Sharon, a para bierze ślub 20 stycznia 1968 roku w ratuszu londyńskiej dzielnicy Chelsea. Setki gości bawi się na ich przyjęciu weselnym w londyńskim klubie Playboya. Sharon szybko odnajduje się w roli żony i gospodyni domowej. Jej marzeniem jest zostać mamą. Kiedy zachodzi w ciążę Polański jest wstrząśnięty ale z czasem przyzwyczaja się do myśli, że zostanie ojcem. 

Sharon Tate kwitnie w ciąży i z wytęsknieniem przygotowuje się do roli mamy. Będąc w ósmym miesiącu ciąży, Sharon żegna się z Polańskim i wsiada na pokład transatlantyku „Queen Elizabeth II”, którym odpływa do Ameryki. To była wyjątkowa scena pożegnania, tak jakby nigdy nie mieli się już zobaczyć. Sharon Tate miała czekać na Polańskiego w ich nowym domu w Beverly Hills. 

O tragedii, jaka spotkała żonę, Roman Polański dowiaduje się podczas kolacji z przyjaciółmi w Londynie. Dostaje telefon od męża przyjaciółki Sharon i nie może uwierzyć w to co się stało. "Czy wiedziała, jak bardzo ją kocham?" - płakał z rozpaczy Polański.

"Once Upon A Time In Hollywood": zwiastun filmu Tarantino

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Quentina Tarantino, w którym rolę Sharon Tate zagrała australijska aktorka Margot Robbie. Reżyser do swojego filmu zaangażował plejadę hollywoodzkich gwiazd: Leonardo DiCaprio, Brada Pitta, Ala Pacino, Burta Reynoldsa Damiana Lewisa, Dakotę Fanning.

W rolę Romana Polańskiego w czasach młodości wcielił się polski aktor Rafał Zawierucha.

Premiera filmu "Once Upon A Time In Hollywood" zapowiedziana jest na lipiec 2019 roku.